Протягом Всеукраїнського тижня права вітчизняні навчальні заклади проводять низку круглих столів і конференцій. От, 10 грудня 2013 року на базі Вищого професійного училища № 21, що на Миколаївщині, говорили про соціально-психологічну проблему насилля в сучасному суспільстві.

Учасників ознайомлювали з актуальністю проблеми насильства в дитячому середовищі, фокусували увагу на більш поширених проявах цього явища, намагалися виявити ефективні методи у вирішенні проблеми насилля в будь-яких проявах.

Також відбулася інтерактивна бесіда з представниками правоохоронних органів «Адміністративне, кримінальне законодавство щодо попередження насилля над дитиною. Практичні рекомендації щодо захисту дітей від жорстокого поводження».

Правової теми не уникають і в  Сумському державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка, там також долучилися до Всеукраїнського тижня права з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Готувалися серйозно – відбулася зустріч кадетів із представником регіонального бюро Інтерполу в Сумській області на базі Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, також провели єдиний Всеукраїнський урок на тему «Права людини» та інформаційні хвилинки у кожному взводі «Правова абетка: права людини починаються з прав дитини». Заходи спрямовані на з’ясування механізмів захисту прав людини в державі, аналіз правових ситуацій.

Кадети також змогли отримати слушні поради фахівців юридичної галузі. Така форма спілкування – гарний привід для молоді глибше дізнатися про підводні камені правозастосування міжнародних документів із прав людини, про Конституційне наповнення та реалізацію прав людини та громадянина в Україні, про світ юридичних професій тощо.

У рамках заходу проведено правовий брейн-ринг між командами кадетів 1-ї роти, видано газети та бойові листки на тему «Підліток та закон», кожна рота оформила тематичні стенди.

На Київщині теж говорили про права людини. 10 грудня в Національному університеті державної податкової служби України відбулося засідання методичного об’єднання викладачів правознавства вищих навчальних закладів І?ІІ рівнів акредитації Київської області.

«Права людини – це своєрідний ціннісний орієнтир, що дає змогу застосовувати «людський вимір» не тільки до держави, права і закону, а й до громадянського суспільства, оскільки ступінь зрілості і розвиненості останнього залежить значною мірою від стану справ із правами людини, від обсягу цих прав та їх реалізації», – зазначила директор коледжу Наталія Руденко.

Об’єднання розпочало свою роботу з обласного конкурсу студентських наукових робіт «Захист прав людини: інститути та практики». У своїх доповідях промовці порушили питання навчання демократичної громадянськості з пріоритетом прав людини, реалізації на практиці міжнародних документів ООН і Ради Європи, взаємодії національних і міжнародних правозахисних організацій, порівняння сформованих і тих, що ще формуються, інститутів захисту прав людини. Також було визначено коло проблем і запропоновано шляхи їх вирішення.

Розглядалися актуальні питання сьогодення в таких напрямах: впровадження в навчальний процес елементів практичної роботи у сфері надання юридичних послуг; професійна адаптація молодих викладачів до роботи у вищих навчальних закладах І?ІІ рівня акредитації; нетрадиційні форми проведення навчальних занять як засіб активізації пізнавальної діяльності студентів.

Учасники заходу дійшли висновку, що реалізація прав людини здійснюється неналежним чином, відповідно, необхідно формувати комплексні інститути, які забезпечили б взаємодію органів різної відомчої приналежності.

На Харківщині до тижня права також долучилися – під час прес-конференції заступник голови Харківської  обласної державної адміністрації Олег Анпілогов розповів про результати проведеного дослідження на тему «Соціологічний моніторинг правової культури школярів і студентів Харківської області». У дослідженні брали участь школярі 9-11 класів і студенти вищих навчальних закладів.

«Результати дослідження показали, що і школярі, і студенти жваво цікавляться знаннями права, усвідомлюють, що знання прав і механізмів їх реалізації – це гарантія впевненості в завтрашньому дні. Школярі заявили про те, що їх цікавить процес отримання знань про право», – зазначив заступник губернатора.

А у місті Львові відбувся триденний навчальний семінар-тренінг із прав людини та методики викладання прав людини дітям для методистів із правознавства інститутів післядипломної педагогічної освіти, вчителів правознавства та юристів. Семінар було проведено відповідно до домовленостей МОН із Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Під час практичних занять учасники поглибили власні знання прав людини, інструментів і механізмів захисту цих прав, опрацювали методики, запропоновані посібником «Права людини для дітей: посібник для вчителів і тренерів з прав людини для дітей», розробленим експертами Координатора проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством юстиції України. Вчителі та юристи обмінялись досвідом правової освіти, надали фахові консультації щодо доповнення теоретичного матеріалу практичними завданнями, методик проведення уроків, лекцій, тренінгів, домовились про подальшу співпрацю щодо освіти у сфері прав людини.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу