Підготовка до ХХІІ зимових Олімпійських і Параолімпійських ігор – уже на фінішній прямій. На цьому наголосив міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін під час засідання Організаційного комітету з підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських і Параолімпійських іграх за участі прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

Як зазначив Равіль Сафіуллін, Міністерство молоді та спорту, Національний олімпійський комітет, Національний комітет спорту інвалідів, обласні державні адміністрації, федерації з видів спорту, фізкультурно-спортивні товариства здійснили низку організаційно-практичних заходів для забезпечення ефективної підготовки спортсменів національних збірних команд.

За словами міністра, фінансування підготовки до зимових Олімпійських ігор 2014 року здійснюється здебільшого за рахунок коштів Державного бюджету. Загальна сума коштів, що була використана видами спорту відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України в 2011- 2013 роках, становить 108 млн 705 тис. грн.

Міністр зауважив, що водночас є чимало проблемних питань, які потребують вирішення. Зокрема, це спрощення процедури перевезення спортивної зброї та набоїв без оформлення на вантажній митниці за дозволом Міністерства внутрішніх справ України, постійне зростання цін і тарифів на продукти харчування, комунальні послуги, транспортні послуги, інші товари і послуги, пов’язані з проведенням спортивних заходів, та недофінансування за програмами міністерства за період із жовтня по грудень поточного року, що становить приблизно 46 млн гривень.

“Кажучи про проблеми підготовки до зимової Олімпіади і Параолімпіади, ми фактично наголошуємо на проблемах, які взагалі існують у спорті вищих досягнень. Тому в умовах навчально-тренувального процесу стабільне фінансування – основна складова успішної підготовки та виступу на міжнародній арені як олімпійців, так і параолімпійців”,- зауважив Равіль Сафіуллін.

Міністр також наголосив на відсутності відповідних тренувальних баз в Україні, в зв’язку з чим навчально-тренувальні збори українських спортсменів із зимових видів спорту відбуваються здебільшого за кордоном.

У рамках заходу також було презентовано спортивну та парадну форми української делегації на ХХІІ зимові Олімпійські ігри 2014 року в Сочі.

Участь в Оргкомітеті також взяли віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, віце-президент Національного олімпійського комітету України, президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, народний депутат, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, члени Організаційного комітету та інші.

Прес-служба Міністерства молоді та спорту

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу