Вісім помилок у вихованні дітей визначили психологи - 4Ми, батьки, дуже стараємося бути хорошими і виховувати своїх дітей «правильно». Щоправда, що таке це «правильно» – не зовсім зрозуміло. У кожної родини є своя думка, часто ще й розділена на мамину, татову і дідусеву – бабусину. А є ще 1001 рекомендація психологів, думка педагогів і традиції … Тож правильне виховання» радше міф, аніж реальність.

Однак у цій складній історії психологам усе ж вдалося визначити основні помилки батьків у вихованні дітей. Ось вони:

1 . Наказова форма

Багато батьків забувають про те, що діти – не дорослі, і віддають накази та розпорядження. А дітям треба терпляче пояснювати, йти в обхід, демонструвати дива винахідливості та майстерність дипломатії. При цьому дотримуватися золотої середини, щоб дитина не стала золотим ідолом або рядовим солдатом.

2 . Заборони

Батьки часто обмежують своїх дітей, керуючись дуже різними мотивами. Але дитині не можна забороняти неаргументовано і без надання іншого, альтернативного, варіанту. Слово «ні » – не команда дресирувальника. Див пункт 1 .

3 . Неуважність

Лексичний запас дитини, а також її ще небагатий життєвий досвід не завжди дозволяють їй правильно та доступно пояснити щось батькам. Батьки ж користуються цим і відмахуються від незрозумілої заяви або прохання. Завжди прислухайтеся до дитини і допомагайте їй навіть у незначних проблемах, якщо про це вас просять.

4 . Злість

Батьки часто зривають злість на дітях. У результаті покарання бувають значно сильніші за заслужені дитиною. Усе це призводить до втрати довіри. У батьківській злості – початок дитячої брехні, страху, образ … Нелегко перестати злитися на дітей, але якщо батьки будуть наполегливі у вихованні себе насамперед, то неодмінно все вдасться.

5 . Опіка

Надмірна батьківська опіка. Не хочемо вас лякати, але, на думку фахівців, саме вона найчастіше приводить дітей до психолога.

6 . Вседозволеність
Ще одна крайність батьківського виховання. Її плоди проявляються в більш пізньому віці, коли ви з тієї або іншої причини зненацька кажете дитині «ні». І варто памятати, що жодна строгість батька не допоможе зробити із «завжди так» – «ні».

7 . Марні обіцянки

«Тато обіцяв повести в зоопарк – тато відвів у зоопарк». Ніколи не обіцяйте того, чого не зможете виконати. Нехай краще в житті дитини буде більше сюрпризів.

8 . Несправедливість

Якщо в сім’ї двоє і більше дітей, батьки часто в спірних ситуаціях стають на захист однієї дитини або наводять як приклад старших молодшим, або … роблять величезну купу різних помилок, які формують прірву між рідними братами і сестрами з одного боку, а з іншого нівелюють авторитет батьків. Будьте чесними й об’єктивними з усіма своїми дітьми.

За матеріалами Телеграф

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *