РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ НЕ ПОВИННІ ПОТРАПЛЯТИ НА СМІТНИК - sulimaЗ  2009 року кількість проданих вищими навчальними закладами ліцензій на результати наукової діяльності становить від 8 до 14 на рік. І цього мало, вважають у МОН.
Питання практичного застосування результатів наукових досліджень і отримання доходу від їх комерціалізації обговорили на засіданні робочої групи під головуванням першого заступника міністра освіти і науки Євгена Суліми.
До робочої групи увійшли представники міністерства, а також провідних вищих навчальних закладів: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету технологій і дизайну, Київського національного торгово-економічного університету, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Сумського державного університету.
Питання щодо практичного застосування результатів наукових досліджень та отримання доходу від їх комерціалізації постало давно і гостро. І нам тут доводиться наздоганяти. Як показує світовий досвід, продаж наукових розробок становить значну частину бюджету провідних університетів.
– Нам потрібно створити нормативно-правові умови, які дали б можливість розвивати цей напрям і наближатися до тих досягнень, які мають університети в усьому світі, – зазначив перший заступник міністра.
Він звернув увагу на те, що в системі звітності, статистики немає показника, який стимулював би університети прагнути до підвищення показників комерціалізації наукової діяльності.
– Оскільки держава вкладає кошти, результати наукових досліджень не повинні потрапляти на смітник, – наголосив Євген Суліма. – Ми маємо максимально оптимізувати систему, яка давала б державі результат. Йдеться про державні університети і відповідне фінансування в рамках державної програми. Виходячи з цього, має бути і державний підхід до оформлення і захисту цієї інтелектуальної власності.
За результатами зібрання прийнято рішення щодо подання членами робочої групи у двотижневий строк своїх пропозицій стосовно врегулювання нормативно-правової бази з цього питання для подальшого обговорення під час наступного засідання.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *