На Луганщині створили унікальну комплексну програму з сімейного виховання - dfs17 грудня 2013 року відбулася ділова зустріч голови Луганської обласної державної адміністрації Володимира Пристюка та голови Луганської обласної ради Валерія Голенка з національним директором Міжнародної благодійної організації «Благодійний Фонд «СОС – Дитяче містечко» Андрієм Чуприковим із питань реалізації в області спільного проекту «Дитина в центрі уваги».

У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івченко, Ірина Цимбал – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Луганської міської ради, засобів масової інформації.

Під час зустрічі обговорювалися підсумки співпраці обласної влади та Фонду з питань подолання соціального сирітства в Луганській області та перспективи на 2014 рік. 

«Питання подолання соціального сирітства для нас у пріоритеті не тому, що воно знаходиться на контролі у влади, а насамперед тому, що воно – на контролі совісті кожного з нас», – заявив Володимир Пристюк. Він зазначив, що Президент України особисто курирує питання захисту прав дітей в Україні та ставить перед представниками влади всіх рівнів завдання забезпечити, перш за все, право кожної дитини зростати і виховуватися в сім’ї. «Кожна дитина повинна жити в сім’ї , в кожної дитини-сироти повинні бути хоч прийомні, але мама і тато. Це принципова позиція обласної влади », – наголосив губернатор Луганщини.

Він також зазначив, що завдяки співпраці з Фондом «СОС – Дитяче містечко» на Луганщині ефективно працює система з розвитку сімейних форм виховання. Уже функціонують 199 прийомних сімей і 32 дитячі будинки сімейного типу. Тільки від початку поточного року в області створено 11 дитячих будинків сімейного типу та 33 прийомні сім’ї, в які влаштовано 104 дитини. «І для нас дуже важливо, що два дитячі будинки сімейного типу та одна прийомна сім’я з’явилися саме в рамках діяльності «СОС – Kinderdorf International» в Україні», – зазначив Володимир Пристюк. За кошти Фонду підготовлені дві квартири для проживання в них дитячих будинків сімейного типу та квартира для сім’ї термінового перебування. Також діє Соціальний центр зі зміцнення сім’ї, де висококваліфіковані фахівці надають допомогу сім’ям, які потрапили в кризові ситуації.

Проводиться робота з реінтеграції дітей з інтернатів в їхні біологічні сім’ї. За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ірини Цимбал, цього року вдалося повернути в рідні сім’ї 14 дітей, які раніше виховувалися в інтернатах. Ще 175 дітей зараз знаходяться в процесі реінтеграції, з їхніми батьками проводиться комплексна робота, головна мета якої – відновити нормальні сімейні стосунки, створити соціально безпечні умови для повернення дітей до рідних батьків.

«На Луганщині завдяки по-справжньому зацікавленій позиції обласної влади нам вдалося створити унікальну комплексну програму з сімейного виховання, аналогів якої немає в Україні», – заявив голова всеукраїнського проекту «СОС – Дитяче містечко» Андрій Чуприков.

У планах щодо співпраці на наступний рік також створення ще чотирьох дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуватимуть 30 дітей. Також повноцінно запрацює прийомна сім’я термінового влаштування, де зможуть тимчасово проживати діти з кризових сімей, поки дорослі не врегулюють ситуацію. Планується, що за проектом реінтеграції ще близько 20 дітей повернуться з інтернатів у рідні сім’ї.

Володимир Пристюк і Валерій Голенко обговорили з Андрієм Чуприковим можливості виділення Фондом «СОС – Дитяче село» коштів на будівництво двох будинків для дитбудинків сімейного типу. «Це найбільш прийнятна форма житла для сім’ї, де багато дітей, і тому має бути багато місця для ігор, занять спортом. Повинна бути і присадибна ділянка», – переконаний Володимир Пристюк. «Для кандидатів у батьки приватний будинок кращий за квартиру в багатоповерхових будинках», – підтвердила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Раїса Родіна. За словами Андрія Чуприкова, питання інвестування Фондом в будівництво котеджів під дитбудинки сімейного типу можна буде обговорити в травні 2014 року, під час приїзду до Луганська представників Датської королівської сім’ї, які є основними донорами Луганського проекту.

За інформацією Департаменту освіти і науки Луганської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *