У Переяслав-Хмельницькому ДПУ імені Григорія Сковороди студенти українські вечорниці влаштували - IMG 6733“Історики не дрімають”, – сказали студенти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди і 13 грудня влаштували справжні українські вечорниці. Відірвавшись від світу буденного, ми забули про все, світ немовби зупинився… Молоде покоління славних предків козаків поринуло у вимір феєрії і багатства української традиції. Ініціаторами втілення ідеї в життя стали креативні викладачі кафедри історії та культури України Ніна Брехунець та Олексій Лукашевич. Запал викладачів розділили і ініціативні студенти I курсу історичного факультету.

Дівчата, як і велося в Україні в сиву давнину, у вечір на Андрія гадали на коханого та співали українські пісні, хлопці ж розважались славетними козацькими забавами. Коли настав час, хлопці осідлали коней і рушили в гості до пана Калитинського кусати калиту, насилу, але всім це вдалося, навіть дівчат пригостили смачною солодкою калитою.

Атмосфера просто приголомшлива – це надзвичайний сплеск емоцій. Надзвичайно приємно, що захід було витримано в українських народних традиціях. Учасники були в національному одязі, приміщення було прикрашене вишитими рушниками, іконами на покутті, а господар і господиня дому частували всіх узваром і смачними варениками.

Враження просто неймовірні! Дякуємо викладачам, а особливо Ніні Брехунець за її небайдужість і ту любов, що вона прищеплює молоді до Батьківщини та її славних традицій.

Ми – славні внуки своїх прадідів, пам’ятаємо власну історію і плекаємо наші традиції, які житимуть вічно.

Редакційно-видавничий відділ Переяслав-Хмельницького університету

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *