Засідання на тему профілактики правопорушень серед дітей, учнівської та студентської молоді в контексті реалізації Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2012 – 2014 роки відбулося в Департаменті освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації 17 грудня 2013 року.  Круглий стіл відбувся за участі представників департаментів, управлінь і служб облдержадміністрації, обласної прокуратури, громадських організацій, науковців, лідерів учнівського та студентського самоврядування, класних керівників, заступників із виховної роботи, батьківської громадськості, представників професійно-технічних і вищих навчальних закладів І – ІV рівнів акредитації. 

Вітав учасників засідання заступник директора Департаменту освіти і науки – начальник управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Андрій Лисак. Він охарактеризував стан злочинності та правопорушень серед дітей та учнівської молоді, зазначив, що «ми повинні прагнути не ставити дітей на облік, а проводити таку просвітницьку роботу, щоб вони самі туди не потрапляли». За словами Андрія Лисака, в області сьогодні триває робота, спрямована на охоплення дітей гуртковою та позашкільною роботою: «Ми активно працюємо з усіма районами над налагодженням міжвідомчих зв’язків». 

Активну громадську позицію зрілої учнівської молоді Вінниччини демонструвала голова Вінницької обласної громадської організації учнівського самоврядування «Рада старшокласників «Лідер» Анна Марущак. Вона звітувала про виконану роботу в області, проведені правові заходи, співпрацю з правоохоронними органами, таким чином продемонструвавши, якою має бути активна громадська позиція. 

Про запобігання правопорушенням серед дітей і учнівської молоді доповів начальник відділу з питань захисту прав і свобод дітей прокуратури Вінницької області, радник юстиції Іван Криворучко. За його словами, рівень дитячої злочинності в області цьогоріч на 17 % менший, ніж минулого року, проте віковий рубіж, із якого діти починають вживати алкоголь та наркотичні речовини, зменшився. Фахову думку з приводу протиправної поведінки школярів присутні мали можливість почути від доцента кафедри психолого-педагогічної освіти та інновацій Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Сергія Томчука. 

Також на засіданні розглядали питання попередження правопорушень серед дітей та учнівської молоді, стану профілактичної роботи в молодіжному середовищі, превентивного виховання, обговорювали проблеми виховання дітей та учнівської молоді в умовах нової соціокультурної реальності. 

За інформацією Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу