Створили інтернет-карту столичних книгарень -У Могилянці підготували інтернет-карту “Київ книжковий”. Автори опрацювали путівник 1980 року, згідно з яким у столиці було 80 книгарень. Кожну з них нанесли на карту – разом із описом із радянського путівника і фотографією цього місця в наш час. Про це “Історичній Правді” повідомили автори карти.

Під час Олімпійських ігор 1980-го року, які відбувалися в СРСР, у Києві проходили відбіркові футбольні турніри Олімпіади. Тоді спеціально видали довідник-путівник “Київ книжковий”.

“У вільний від спортивних змагань та їх перегляду час вас запрошують книжкові магазини Києва”, – звертається до учасників та гостей Олімпіади-80 довідник-путівник.

“У місті функціонує близько 80-ти книгарень, серед яких 20 спеціалізуються на торгівлі за окремими розділами літератури”, – описує книжкові реалії радянського Києва путівник.

Путівник зазначає, що лише на Хрещатику – “улюбленій киянами центральній магістралі” – розташовано 5 книгарень. В електронному видавництві “Кассіопея”, яке створили випускники та викладачі Києво-Могилянської академії, підготували електронну карту “Київ книжковий. Від футбольних змагань Олімпіади-1980 до Євро-2012”, на яку нанесли старі радянські книгарні з “Києва книжкового” та сфотографували те, що знаходиться на їх місці тепер.

Кожен пункт на карті — місце, де колись був книжковий магазин, із його детальним описом з довідника 1980-го та сучасним фото. За словами директора видавництва “Кассіопея” Олександра Костюка, над картою працювали четверо людей.

“З часу Олімпіади книгарень у Києві стало незрівнянно менше. Ситуацію, на мою думку, мають виправили електронні книжки та популяризація легальних он-лайн книгарень серед українських читачів”, – зазначив Костюк.

На своїй сторінці у Facebook упорядник карти закликає власників архівних фото надсилати фотокартки старих та нових книгарень у столиці.

Подивитися електронну карту книжкових магазинів Києва 1980 року можна тут.

За матеріалами Українська правда

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *