У зимовий період, коли натуральних вітамінів, що містяться у свіжих овочах і фруктах, не так багато, педіатри призначають дітям мультивітамінні комплекси для підтримки імунітету. Втім, ступінь їх корисності викликає чималі сумніви.

Як повідомляє HealthDayNews, журнал Annals of Internal Medicin опублікував результати трьох масштабних досліджень, присвячених мультивітамінним і мінеральним комплексам. З’ясувалося, що вітаміни в таблетках були не більш ефективні, ніж препарати плацебо.

«Ми впевнилися в тому, що вітамінні препарати не працюють. Коли людина намагається компенсувати свою мізерну дієту «чарівною» таблеткою, нехай заздалегідь готується до розчарування» , – говорить доктор Елісео Гуаллар, професор епідеміології в Школі громадської охорони здоров’я Джона Хопкінса Блумберга (США).

Слід зауважити, що дослідження проводилися понад 12 років з урахуванням даних від різних вікових груп пацієнтів. Фокус-групи ділили на дві частини і давали справжні вітаміни або плацебо, а потім тестували й опитували. Вчені цікавилися всім: пам’яттю пацієнтів, покращенням якості їхнього життя, частотою захворюваності на застуду в дітей і на серцево-судинні захворювань у дорослих. В останньому третьому дослідженні взяли участь понад 450 тисяч осіб, і результат виявився тим же – пацієнти, які приймали вітаміни і плацебо, почувалися приблизно однаково.

«Вірогідність позитивного ефекту вітамінів у таблетках така мала, що не варто витрачати на них гроші», – говорить доктор Гуаллар.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу