Комітетом з фізичного виховання та спорту МОНмолодьспорту  20 – 25 червня 2012 року в Харкові відбудеться Перший  всеукраїнський студентський фестиваль з ігрових видів спорту серед вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації.

Програма передбачає змагання з 10 видів спорту, зокрема: баскетбол, волейбол, гандбол, регбі-7, футбол, бадмінтон, волейбол пляжний, теніс настільний, теніс та футзал.

Учасники фінальних змагань з баскетболу (чоловіки, жінки), волейболу (чоловіки, жінки), футболу (чоловіки), футзалу дібрані за результатами зональних змагань, що проходили з 25 квітня по 27 травня  і в яких брали участь студенти з 90 вищих навчальних закладів України.

У фіналі змагатимуться студенти  59 вищих навчальних закладів з 19 областей України.

Студенти-спортсмени вищих навчальних закладів за роки незалежності України брали участь у всесвітніх літніх універсіадах, чемпіонатах світу та Європи серед студентів, де ставали чемпіонами і призерами.

Так, у Белграді (Сербія) 2009 року на ХХV Всесвітній літній універсіаді студентська чоловіча команда з футболу вдруге поспіль стала чемпіоном.

Срібні та бронзову медалі в особистому та командному заліку здобули тенісисти. В особистій першості бронзову медаль завойовано в настільному тенісі.

У 2011 році на ХХVІ Всесвітній літній універсіаді в Шенжені (Китайська Народна Республіка)  наші спортсмени вибороли друге місце з волейболу серед чоловіків, трете місце – з пляжного волейболу серед  чоловіків, які згодом стали чемпіонами світу серед юніорів.

Беручи участь у чемпіонатах Європи з волейболу чоловічі та жіночі студентські команди ставали призерами цих змагань.

З 1995 року в чемпіонах світу та Європи бере участь студентська збірна України з футзалу, яка неодноразово ставала чемпіоном і призером цих престижних змагань.

Жіноча команда з регбі-7 з 2010 року почала брати участь у чемпіонатах світу та посіла 8 місце, а у травні 2012 році стала переможцем студентського турніру в Парижі.

Справжнім святом спорту для студентської молоді стають змагання в рамках міжнародних футбольних та волейбольних турнірів і фестивалів, які проходять щорічно.

На належному організаційному рівні у Харкові в 2011 році проведено чемпіонат Європи з бадмінтону серед команд університетів, де українські студенти показали високі результати та завоювали золоті медалі в особистому заліку та срібну – в командній першості.

Перший всеукраїнський студентський фестиваль проходить напередодні Перших Європейських студентських ігор серед університетів, що відбудуться 13 – 23 липня 2012 року в Кордобі (Королівство Іспанія).

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу