Маріупольські студенти отримуватимуть по два дипломи - kjhdfУ Приазовському державному технічному університеті підписали договори про «подвійний диплом» із Краківською гірничо-металургійною академією ім. Станіслава Сташиця (Польща) та Празькою дипломатичною академією (Чехія).

Ці вузи є провідними не тільки у своїх країнах, а й у Європі. Так, наприклад, у Краківській гірничо-металургійній академії 38 000 студентів здобувають понад 200 спеціальностей, а в Празькій дипломатичної академії викладають такі відомі в Європі політики, як комісар ЄС із питань праці та зайнятості Володимир Спидла, міністр праці і соціальних питань Чехії, комісар ЄС Франтішек Стефанек, начальник штабу чеської армії Яромир Новотни.

Про це  повідомив ректор Приазовського державного технічного університету В’ячеслав Волошин. Також він зазначив, що в Маріуполі вже є близько двадцяти випускників, які завдяки навчанню в рамках договору про «подвійні дипломів», отримали ще й диплом іноземного вишу і тепер працюють в МЗС України, провідних вітчизняних підприємствах, компаніях Майорки.

«Ми вже маємо договір про «подвійні дипломи» з Відкритим Каталонським університетом, що в Барселоні, з Віденським економічним університетом, що знаходиться в Австрії. Минулого навчального року ми уклали повномасштабний договір про «подвійні дипломи» з Воронезькою державною лісотехнічною академією. Документально зміцнені відносини з Таббинским металургійним інститутом з підготовки ПДТУ магістрів у галузі металургії для єгипетських студентів. Більше того, в Каїрі буде створено філію Приазовського державного технічного університету з обміном викладачів і студентів», – пояснив В’ячеслав Степанович.

За його словами, в університеті вже протягом 7 років запроваджено практику отримання подвійних дипломів – ПДТУ підписав відповідні договори про співпрацю з 5 іноземними вузами (Іспанії, Польщі, Чехії, Єгипту та Російської Федерації) за 11 спеціальностями. Згідно з договором, студенти, які мають диплом бакалавра, при подачі документів на отримання кваліфікації магістра можуть заявити про своє бажання отримати одночасно диплом одного з європейських або російських університетів.

«Це дає можливість студенту самому формувати собі освітній рівень і підвищує конкурентоспроможність випускника на ринку праці», – вважає ректор.

Завдяки тому, що в ПДТУ діє Болонська система освіти, навчальні програми в такому співробітництві з іноземними вишами підлягають мінімальному коригуванню. З кожним вузом-партнером сформовані індивідуальні умови співпраці. Приміром, у Краківській гірничо-металургійній академії імені Сташиця домовилися про безкоштовне навчання наших студентів, натомість українська сторона також проводить безкоштовне навчання студентів. А ось під час навчання в Празькій дипломатичної академії маріупольському студенту доведеться навчатися і проживати хоч і за пільговим тарифом, але все одно за доволі велику для України суму – 1 000 євро за весь період навчання. Щоправда, це того варте, запевняє Волошин: «Так, щоб отримати ще й диплом європейського зразка, нашому дипломованому студенту доведеться там, за кордоном, заново вступати, здавати академічну різницю, вчити 3-5 років все те, що вже проходив у себе вдома. І все це за ще більші гроші. А система отримання подвійного диплому така: маріупольський студент, який склав іспити в магістратуру, навчається рік у ПДТУ, потім на півроку їде в виш-партнер – там за цей час складає академічну різницю, після проходить виробничу практику, захищає написаний ним диплом. Повертається до Маріуполя, ПДТУ. Тут йому автоматично зараховуються дисципліни, складені за кордоном, і практика. Після цього він знову захищає той самий диплом, але вже перед маріупольською комісією. І отримує два дипломи: один – магістра ПДТУ, інший – магістра іноземного вишу».

В університеті впевнені, що в умовах гострої конкуренції на ринку праці навчання за системою подвійних дипломів з кожним роком буде дедалі популярнішим, тим паче, що відкрита європейська система освіти має для цього достатньо можливостей, механізмів і перспектив. Спеціальності, за якими зможуть отримати дипломи українські та польські студенти, які зараз дуже популярні як в Україні, так і в світі. Це «Економіка природокористування та природних ресурсів», «Соціальна робота», «Комп’ютерні науки», «Public Relations» і навіть «Матеріали і кераміка». До того ж маріупольські студенти, які отримали диплом Краківської гірничо-металургійної академії та Празької дипломатичної академією, стають єдиними в Україні фахівцями в таких напрямках, як «Міжнародні банки та фінанси», «Інвестиційні проекти в ЄС», «Інженерна дипломатія».

Зараз на стадії переговорів знаходиться домовленість про «подвійні дипломи» з Липецьким державним технічним університетом. А в найближчих планах ПДТУ – розвиток аналогічних відносин з Університетом Вюрцбурга та університетом Сколково, в якому маріупольські студенти першими в Україні вивчатимуть ази нанофізики.

Прес-служба Приазовського державного технічного університету

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *