Нещодавно в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось засідання ради ректорів вищих навчальних закладів Житомирської області. 

У засіданні взяли участь перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков, начальник головного управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації Олександр Пастовенський та 12 керівників-членів Ради. 

Порядок денний роботи Ради передбачав розгляд низки актуальних питань. Серед них питанням № 1 було створення оптимальної моделі інтеграції вищої освіти, науки та бізнесу регіону. 

«Створення оптимальної моделі інтеграції вищої освіти, науки, виробництва та бізнесу – це вимога часу, що не є чимось новим. У Російській Федерації, Республіці Польща, Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, Китайській Народній Республіці, Турецькій Республіці вже давно ефективно працює. По-перше, треба визначити на рівні області (з допомогою експертів) 3-5 галузевих кластерів. По-друге, в університетах визначити 3-5 потужних тем, об’єднавши зусилля по кожній із них. Створити міжвузівські лабораторії, центри тощо. По-третє, дати пропозицію місцевій владі виступити посередником між вузівською наукою, освітою та виробництвом і бізнесом. З погляду управління такий процес інтеграції має передбачати взаємодію на трьох рівнях. Перший – організаційний, полягає у створенні міжуніверситетських структур. Другий – фінансово-економічний (об’єднання відповідних ресурсів). Третій – правовий (спільна діяльність на основі відповідних угод). Думаю, що результатом цього могло б стати утворення Житомирського науково-інноваційно-освітнього консорціуму, залучивши до нього зарубіжні університети, житомирські підприємства тощо», – зазначив голова Ради, ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. 

Також члени Ради вищих навчальних закладів Житомирської області обговорили питання особливостей вступної кампанії 2014 року й організації ЗНО в області та план роботи Ради ректорів Житомирської області на 2014 рік. 

У результаті засідання Рада ухвалила утворити робочу групу в складі проректорів із наукової роботи ВНЗ Житомирської області з розробки моделі інтеграції освіти, науки і бізнесу регіону. Проект моделі заслухати в лютому-березні наступного календарного року, подати звернення до обласної Ради та обговорити це питання на сесії Житомирської обласної ради. 

За інформацією ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу