Нещодавно в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось засідання ради ректорів вищих навчальних закладів Житомирської області. 

У засіданні взяли участь перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков, начальник головного управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації Олександр Пастовенський та 12 керівників-членів Ради. 

Порядок денний роботи Ради передбачав розгляд низки актуальних питань. Серед них питанням № 1 було створення оптимальної моделі інтеграції вищої освіти, науки та бізнесу регіону. 

«Створення оптимальної моделі інтеграції вищої освіти, науки, виробництва та бізнесу – це вимога часу, що не є чимось новим. У Російській Федерації, Республіці Польща, Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, Китайській Народній Республіці, Турецькій Республіці вже давно ефективно працює. По-перше, треба визначити на рівні області (з допомогою експертів) 3-5 галузевих кластерів. По-друге, в університетах визначити 3-5 потужних тем, об’єднавши зусилля по кожній із них. Створити міжвузівські лабораторії, центри тощо. По-третє, дати пропозицію місцевій владі виступити посередником між вузівською наукою, освітою та виробництвом і бізнесом. З погляду управління такий процес інтеграції має передбачати взаємодію на трьох рівнях. Перший – організаційний, полягає у створенні міжуніверситетських структур. Другий – фінансово-економічний (об’єднання відповідних ресурсів). Третій – правовий (спільна діяльність на основі відповідних угод). Думаю, що результатом цього могло б стати утворення Житомирського науково-інноваційно-освітнього консорціуму, залучивши до нього зарубіжні університети, житомирські підприємства тощо», – зазначив голова Ради, ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. 

Також члени Ради вищих навчальних закладів Житомирської області обговорили питання особливостей вступної кампанії 2014 року й організації ЗНО в області та план роботи Ради ректорів Житомирської області на 2014 рік. 

У результаті засідання Рада ухвалила утворити робочу групу в складі проректорів із наукової роботи ВНЗ Житомирської області з розробки моделі інтеграції освіти, науки і бізнесу регіону. Проект моделі заслухати в лютому-березні наступного календарного року, подати звернення до обласної Ради та обговорити це питання на сесії Житомирської обласної ради. 

За інформацією ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *