200-річчя Шевченка - державний пріоритет у гуманітарній сфері на наступний рік - 5761572423 грудня віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

«Відзначення двохсотої річниці Великого Кобзаря належить до державних пріоритетів у гуманітарній сфері на 2014 рік. Ювілей Тараса Шевченка має перетворитися на загальнонаціональну кампанію з вивчення та осмислення спадку Великого Кобзаря, оцінки масштабу впливу його генію на всі сфери культурно-гуманітарного життя нашої країни», – зазначив віце-прем’єр-міністр України, перший заступник голови Оргкомітету К.Грищенко на початку засідання.

За словами віце-прем’єра, визначені Президентом та урядом України завдання повинні слугувати реалізації ідеї зробити відзначення ювілею національного генія фактором єднання українського народу та стимулом до популяризації нашої культури у світі.

Під час засідання були обговорені питання реконструкції, проведення ремонтних робіт і будівництва відповідних об’єктів, підготовка та друк видань, виробництво теле- та кінофільмів, а також графік заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка як в Україні, так і в світі.

Серед найбільш важливих питань, які потребують найскорішого вирішення, К.Грищенко виокремив проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка та його філіях у м. Києві, розроблення Державної цільової програми «Шевченківський дім», видання повного зібрання творів Тараса Шевченка та шеститомної Шевченківської енциклопедії.

«Окрім національних святкувань, ювілей Великого Кобзаря має перетворитися на помітну подію міжнародного життя», – наголосив урядовець.

У засіданні Організаційного комітету взяли участь міністр культури, заступник голови Оргкомітету Леонід Новохатько, радник Президента України, керівник головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України Юрій Богуцький, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб, голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко, директор Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка Микола Жулинський, директор «Мистецького арсеналу» Наталія Заболотна, заступник голови КМДА Віктор Корж, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, керівники Національної академії мистецтв, Національних спілок художників і майстрів народного мистецтва. В заході також взяли участь представники Міністерства фінансів України, МЗС, МОЗ, МВС, Міністерства економіки та Державного комітету з телебачення та радіомовлення.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *