«Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки і книжка  «Віршів повна рукавичка» Василя Голобородька удостоєні однієї з найпрестижніших у світі відзнак у царині дитячої літератури, що проводить Міжнародна Молодіжна Бібліотека (Німеччина).

Книжки потраплять на сторінки престижного каталогу «White Ravens 2011» («Білі ворони 2011»), котрий вважається одним із орієнтирів у світі дитячої й підліткової літератури і не лише представляє найкращі видання, а й визначає ключові тенденції для видавців, критиків, продавців книжок – і, звісно ж, для маленьких читачів і їхніх батьків.

У колекції Міжнародної Молодіжної Бібліотеки понад 600 тисяч книжок і близько 80 тисяч журналів, виданих більш ніж 130-ма мовами. Є тут старі радянські видання, зокрема й українською мовою, – але жодної української книжки досі не було!

Віршована казка Мар’яни Савки розповідає про Старого Лева, який, втомившись володарювати, оселяється у славному Львові, у чудовій мансарді з вікнами на площу Ринок. «Казка про Старого Лева» – справжня візитівка міста Львова, де ледь не щодень стаються дива.

Зазначимо, каталог «White Ravens» – це перелік 250 кращих дитячих книг, виданих у 40 країнах світу. Процес відбору проходить із-поміж 9 тис. книжок, які щорічно надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки з усього світу. Фахівці обирають кілька десятків найкращих і пишуть на них рецензії, які відтак публікуються в каталозі «White Ravens». Згодом цей каталог і обрані книги бібліотека представляє на дитячому книжковому ярмарку в Болоньї, і тільки після цього «Білі Ворони» вносяться до програм світових виставок.

 За матеріалами «Друг Читача»

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу