Болонський процес: плюси та мінуси - 131218 7580Що це таке – Болонський процес? Які основні його цілі та суть? Що зміниться при його запровадженні в нашій країні? Ці та інші запитання обговорювали під час круглого столу «Особливості організації навчального процесу у вищому навчальному закладі», що відбувся 18 грудня в Національному університеті державної податкової служби України.

Організатором заходу для студентів І?V курсів виступила кафедра фінансових ринків факультету фінансів і банківської справи Податкового університету.

З однойменною доповіддю виступила заступник завідувача кафедри з методичної й виховної роботи К.Г. Резніченко. Під час виступу Катерина Григорівна наголосила, що метою Болонського процесу є створення Європейського простору вищої освіти. Його фундаментальні засади: взаємовизнання освітніх ступенів і кваліфікацій, прозорість (зрозумілість дипломів і ступенів через створення спільної триступеневої структури освіти) і європейська співпраця у сфері гарантії якості освіти.

Долучившись до Болонського процесу, Україна також визнала необхідність європейської співпраці у забезпеченні якості вищої освіти, підвищенні якості підготовки фахівців, зміцненні довіри між суб’єктами освіти, мобільності, сумісності систем кваліфікацій, посиленні конкурентоспроможності Європейської системи освіти.

Важливим залишається застосування кредитно-модульної системи, Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС (ECTS), індивідуальні плани, навчання студентів за системою: 40 % – в аудиторіях та 60 % – самостійно, захист наукових робіт та інші аспекти Болонського процесу.

Болонський процес: плюси та мінуси - 131218 7586«Одним із основних принципів Болонської реформи залишається акцент на самовираження кожного студента, щоб кожен із вас міг не тільки отримувати знання за своєю вузькою спеціальністю, але й займатися науковою роботою, брати участь у різноманітних творчих гуртках, громадському житті навчального закладу та країни тощо», – наголосила Катерина Резніченко.

Також були обговорені й інші актуальні питання: права та обов’язки студентів у вищому навчальному закладі; особливості організації наукової діяльності студентів на факультеті фінансів і банківської справи; напрями вирішення практичної спрямованості в навчальному процесі вищої школи; проблеми міжнародної співпраці у сфері вищої освіти: національний і міжнародний аспекти та чимало інших.

Ксенія Палієва

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *