Формула успіху. Математика - matematykaМатематика за популярністю на ЗНО цьогоріч випередила історію України і посіла другу сходинку після української мови і літератури. Це свідчить про спрямованість української молоді на технічну сферу. Тест із математики абітурієнти писатимуть вже цього тижня. Через величезну кількість заявок оцінювання розділили на дві сесії – 12 та 13 червня. Завдання обох ідентичні за складністю.

Тест із математики складатиметься із 33 питань, на які відведено 150 хвилин. Тести поділені на три категорії, які оцінюються за спеціальними шкалами.

Це завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на встановлення відповідності та завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Максимальна кількість балів за повністю виконаний тест – 54. Опісля вони перерахуються за 200-бальною шкалою. Нагадуємо, що оцінка за ЗНО з математики є рейтинговою, тобто встановлюється відповідно до найкращого результату.

Напередодні ЗНО з математики педагоги радять не зосередитися і зібратися. «Хоча здається, що вже нічого не можна змінити – як вивчили матеріал, так і буде, бо мало залишилось часу для корекції своїх знань. Але при правильній самоорганізації ще можна «розкласти здобуті знання на полички», щоб на іспиті швидко ними скористатись», – розповідає «ПедПресі» Надія Іванець, вчителька математики Львівської школи №3.

Формула успіху. Математика - matematyka1Насамперед математики радять звернути увагу на формули та властивості. Що більше їх знає абітурієнт, то легше розв’язати задачі. За словами пані Іванець – в тестовій частині діти часто припускаються помилок саме через незнання основних, базових формул. Знання потрібно систематизувати і першочергово повторити навчальний  матеріал з таких тем: формули скороченого множення; властивість степеню з від’ємним показником; властивості логарифмічної, степеневої, показникової та тригонометричних функцій, перетворення графіків функцій; теореми Піфагора, Фалеса, синусів та косинусів; наслідок з теореми синусів; формули для знаходження площ геометричних фігур; формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних фігур та різностороннього трикутника.

Та окрім вивчення матеріалу, потрібно навчитися заспокоюватися. Саме спокій під час ЗНО має величезне значення. «Якщо у вашій душі тривога, то є велика ймовірність того, що ви забудете, або вчасно не пригадаєте необхідні формули для розв’язання того чи іншого завдання. А в стані спокою можна пригадати навіть те, чого, здавалось, і не знаєш», – каже Надія Іванець.

Також важливо вміти читати завдання. Адже якщо уважно прочитати, то «між рядками» можна знайти додаткові дані та використати для розв’язання задач. При виборі відповіді на тестові завдання теж потрібно бути дуже уважними, бо саме незначні деталі можуть відділити вас від омріяних 200 балів.

«Боріться за кожний бал! Отже, використайте останні дні на всі 100!» – додає математик.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

3 коментар до “Формула успіху. Математика”
  1. Я сдавал во второй день. Что хочется сказать. Я решил задания первой сессии и рассчитывал на то, что во второй сессии будут задания такого же уровня сложности, но, конечно, другого вида. Т.е. : у первой сессии арифметическая прогрессия, значит у второй – геометрическая (да – это было) – НО, задания на соответствия фигур и вычисление их площадей было тяжелее, к примеру. Оно не составило мне труда, но отняло, как минимум, 15-18 минут времени, в то время, как у первой сессии нужно было всего лишь сопоставить картинка плоской фигуры и объемной. Это уже явная нестабильность!!!!! А задания 26-32 – там просто огромный дисбаланс. 25-ое легкое, а, к примеру, задание с интегралом В СОТНИ РАЗ сложнее идентичного задания у первой сессии. Остальные задания 26-32, почти все гораздо тяжелее. Не всв, но почти!!! Я вообще не вижу разницы между первой и второй сессией, тогда откуда разные задания? Хотелось бы, чтобы у второй сессии немного подняли коэффициент умножения, для перевода в баллы ЗНО! Это было бы честно.

  2. Вторая сессия математики была сложнее в разы!!! Если я решил первую сессию за 1.5 часа из всех заданий 3 ошибки, то во второй сессии я решил 50% заданий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *