Науково-дослідна лабораторія «Етнологія Черкаського краю», кафедра української літератури та українознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини провели регіональний конкурс з українознавства для учнів 8 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Його мета – залучення учнівської молоді до пізнання та збереження української традиційної культури, пропаганди сучасних досягнень фольклористики й етнографії.

Учасниками цьогорічного конкурсу стали національно свідомі, творчі учні загальноосвітніх навчальних закладів міста Умань, Уманського та прилеглих районів, які гідно презентували наукові регіональні дослідження календарних звичаїв, родинних обрядів, календарно-обрядової творчості, декоративно-прикладного мистецтва, а також традицій чумацького промислу, кобзарства як унікального явища на території Черкаського краю.

Із привітаннями та побажаннями подальшої творчої співпраці до учасників конкурсу звернулися директор Інституту філології та суспільствознавства, доктор педагогічних наук, професор Валентина Коваль і завідувач кафедри української літератури й українознавства, керівник науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» професор Наталія Сивачук. Студенти університету вітали учасників конкурсу народними піснями та поезіями.

Призові місця та нагороди отримали цікаві та змістовні творчі роботи учнів, які розкрили такі теми: «Родинна обрядовість Черкаського регіону», «Народні художники Уманщини» «Образна символіка купальських пісень Уманщини», «Чумацтво як унікальний народний промисел українського етносу (відлуння традицій чумацького промислу в сучасній етнографічній спадщині Уманського району», «Кобзарі та лірники Черкащини», «Порівняння у весільних піснях історичної Уманщини», «Сакральне значення поясу у звичаєво-обрядовій сфері жителів Східного Поділля».

Конкурс українознавства показав, що в серцях учнівської молоді горить вогник зацікавленості народною духовною культурою, і школярі й надалі дбатимуть про збереження фольклорної пам’яті Черкаського регіону.

Відділ зв’язків із громадськістю Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу