Із дійсним членом ЮНЕСКО і ООН, академіком міжнародної Академії сталого розвитку суспільства і особистості, дійсним членом Українського географічного товариства та почесним членом Національного географічного товариства США, академіком Міжнародної Академії дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, доцентом Київського університету туризму, економіки і права Сергієм Гордієнком студенти, викладачі, співробітники ПДТУ та члени туристичного клубу «Скіф» спілкувалися протягом трьох днів, починаючи з 21 грудня. 

До Маріуполя Сергій Іванович завітав на зворотньому шляху додому, повертаючись з експедиції «Транс-Чорноморський автономний перехід», вимушено прокладаючи свій шлях сушею, оскільки в Севастополі у нього зламався каяк (розбірне судно. – Прим. автора). Ця непередбачена подія для трьох студентів ПДТУ стала щастям, про яке вони й не мріяли раніше. Зазвичай Сергій Іванович принципово подорожує сам, однак цього разу відомий мандрівник сучасності погодився взяти собі в напарники трьох маріупольців.

Здавалося б, три дні – зазвичай так довго Сергій Іванович не читав лекції і не проводив зустрічі в містах і селах, які трапляються йому на маршруті подорожі, – за цей час можна розповісти і почути багато. Але мандрівник не розказав і половини всього, що хотів, а маріупольці не втомлювалися запам’ятовувати, записувати та ставити запитання.

«Маріупольська публіка мені сподобалася дуже. Знаєте, як приємно, коли люди ставлять осмислені запитання, їм цікаво те, що ти робиш, коли немає запитань на зразок «А навіщо вам це потрібно?» і «Де ви берете гроші на свої подорожі?», – зізнався він.

Сучасний Тур Хейєрдал впевнений – у людини відсутній інстинкт самозбереження. Головним чинником виживання в складних ситуаціях є віра в Бога і совість: віра не дає людині самовпевнено вірити в свої сили, але і не дає засумніватися в них, а совість перед рідними і близькими змушує знесиленого вставати та боротися.

«Тато все, що стверджує, відчув на власній шкурі, в повному розумінні цього слова, – розповідає донька мандрівника, соратник, а іноді і супутник на деяких ділянках шляху Аліса Гордієнко. – Два роки тому він зустрів ведмедя-людожера. Той тиждень ішов за ним по п’ятах. У результаті в них усе ж відбулася сутичка. Його зріст і розмір, як і сили, багато в чому перевершували татові. На наше щастя, в цій боротьбі людини і звіра переможцем стала людина».

Сьогодні Сергій Іванович вирушив до Дніпропетровська, щоб там зустріти в колі сім’ї 2014 рік, а потім знову повернеться в селище Сєдове, щоб, як і відомий гідрограф, полярний дослідник Георгій Сєдов 100 років тому, відправитися на Північний полюс.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу