У МОН підбили підсумки розвитку дошкільної освіти у 2013 році -25 грудня 2013 року заступник міністра освіти і науки Борис Жебровський провів прес-конференцію на тему «Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року».

У заході взяли участь спеціалісти з питань дошкільної освіти, представники ВГО «Всеукраїнської асоціації  працівників дошкільної освіти», освітянських видань і засобів масової інформації.

Заступник міністра наголосив на значенні дошкілля в розвитку української системи освіти. «Дошкільна освіта – це початок  усіх стратегічних перетворень. Будь-які зміни в галузі освіти повинні починатися з дошкілля», – сказав Борис Жебровський і  презентував 10 найголовніших подій у розвитку дошкільної освіти:

– Виконання соціальних ініціатив  Президента  В. Ф. Януковича  «Діти – майбутнє України»: у 2013 році станом на 20 грудня  в дитячих садках додатково створено понад 50 тисяч місць для дітей відповідного віку.

– Перша  Всеукраїнська  конференція: «Сучасні п’ятирічні діти: проблеми й особливості розвитку».

– Перша Міжнародна конференція: «Психологічні   аспекти пренатальної  педагогіки».

– Перший  Всеукраїнський  науково-практичний семінар: «Формування навичок та умінь із безпеки життєдіяльності дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти».

– Перший Всеукраїнський  конкурс:  «Сузір’я талановитих дошкільнят».

– Перший Всеукраїнський огляд-конкурс на кращі відеоматеріали: «Здоров’язбережувальні технології у дошкільних навчальних закладах».

– Перший Всеукраїнський  фотоконкурс: «У дитячому садочку – як у барвистому віночку!».

– Перша  Всеукраїнська конференція:  «Сучасні підходи до  організації роботи в дошкільних закладах із дітьми з особливими потребами».

– Започатковано проведення Всеукраїнського Фестивалю театрального мистецтва  дошкільнят.

– Уперше за роки існування Державної премії України в галузі освіти лауреатами Державної премії  «У номінації «Дошкільна та позашкільна освіта» відзначено авторський колектив із Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за наукову роботу «Дошкільна освіта: наука, теорія, практика». До спільного проекту Алли Богуш і Наталії Гавриш увійшли дослідження в галузі дошкільної освіти майже за чверть століття.

У МОН підбили підсумки розвитку дошкільної освіти у 2013 році - MG 0153

Начальник відділу дошкільної та початкової освіти МОН Тамара Панасюк  зазначила, що  перелік  досягнень  дошкілля в 2013 році можна продовжити.  Зокрема,  розроблено програми розвитку дітей з особливими потребами (із різних нозологій) та проведено низку Всеукраїнських заходів щодо сучасних підходів до організації роботи дошкільних навчальних закладів із дітьми з особливими потребами, міжнародну інтернет-конференцію з питань пренатальної педагогіки; Всеукраїнський семінар із питань безпеки життєдіяльності дітей у дошкільних навчальних закладах, Всеукраїнські творчі конкурси, які продовжуватимуться і наступного року. Вже традиційно продовжено відзначення  Всеукраїнського Дня дошкілля  та  проведення Всеукраїнського конкурсу «Вихователь  року».

Заступник міністра поділився і планами на 2014 рік: завершити  виконання  доручення  Президента  щодо створення 100 тисяч додаткових місць у дитячих садках,  продовжити  розвивати  напрями роботи  з сім’єю, дітьми з особливими потребами тощо.

Відповідаючи на запитання журналістів, Борис Жебровський наголосив на необхідності вирішення низки питань щодо підвищення соціального статусу педагогічних працівників дитячих дошкільних закладів та підготовки і перепідготовки  педагогічних кадрів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *