Столиця відзначатиме 200-річчя від дня народження Кобзаря - TarasShevchenkoПід час розширеної апаратної наради в Київській міській державній адміністрації презентували план заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

«Указом Президента України 2014 рік оголошено в Україні Роком Тараса Шевченка. Підготовка до 200-річного ювілею Кобзаря розпочалася і триває впродовж кількох останніх років. І у 2014 році ми присвятимо свою роботу належному відзначенню цієї знаменної дати. Так, ми підготували план заходів, у якому найвагоміше місце посідають події мистецького та культурно-освітнього спрямування», – зазначила перший заступник директора Департаменту культури Валентина Ліновицька.

Вона зауважила, що у період відзначення ювілею навчальні заклади міста приділяють цьому питанню особливу увагу, адже вивчення творчості Великого Кобзаря має важливе значення у вихованні сучасного покоління, яке підростає. Саме тому в міському плані святкування 200-річного ювілею Тараса Шевченка передбачена велика кількість заходів для дітей та молоді.

Також у рамках програми святкування 200-річчя від дня народження генія у столиці відбудеться 24-й Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону», приурочений пам’ятній даті.

Серед тематичних заходів, що відбуватимуться в місті, заплановані фольклорно-мистецьке свято, Фестиваль дитячих хорових колективів «Дитяче співоче поле «Тарасова пісня», Мистецький проект «Шевченківські етюди», міський конкурс-виставка «Тарасовими шляхами», присвячений творчості Кобзаря.

 «Загалом на сьогодні нашим планом передбачено 44 основні мистецькі та культурно-освітні заходи, але, я впевнена, їх буде значно більше. У кожному районі столиці також складено та затверджено плани заходів із відзначення 200-річчя Шевченка. Їх кількість лише за один шевченківський рік сягне не менше тисячі. Без сумніву, всі заклади культури комунальної власності міста – театри, кінотеатри, публічні бібліотеки, музеї – у 2014 році спрямують свою роботу на відзначення ювілею Тараса Шевченка. Так само будуть зорієнтовані і навчальні заклади Києва», – наголосила Валентина Ліновицька та додала, що центральною урочистою подією стане творчий звіт майстрів та аматорів народного мистецтва столиці.

Вона закликала всіх керівників приділити велику увагу та проявити громадянську свідомість і відповідальність у справі підготовки та відзначення 200-річного ювілею Кобзаря.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *