У 2011 році в Україні почалася реалізація урядової програми у сфері освітнього стажування українських студентів, аспірантів і молодих вчених у провідних закордонних університетах. За весь період існування незалежної України це – перша програма, яка широко відчинила двері для активної, талановитої молоді в сучасний науковий світ.

Найкращі студенти, аспіранти та молоді вчені Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара активно скористалися нагодою стажуватися в провідних ВНЗ світу. Тільки з хімічного факультету в різних країнах стажувалися 7 студентів, аспірантів, науковців і науково-педагогічних працівників, а саме в Джексонському університеті (США), Віденському університеті (Республіка Австрія), Оксфордському університеті (Великобританія) Університет ім. Лунд (Королівство Швеція), Берлінському технологічному університеті (Федеративна Республіка Німеччини). 

На думку старшого наукового співробітника ДНУ, кандидата хімічних наук Віталія Пальчикова, програма закордонних стажувань у провідних навчальних закладах світу втілює в життя найсміливіші та найамбітніші бажання своїх аспірантів. «Отримання нами в 2012 році гранту на стажування в Оксфорді стало початком нових можливостей для подальших досліджень в галузі синтетичної органічної хімії, набуття неоціненного досвіду та розширення наукових контактів, – каже він. – Приєднавшись до наукової групи нашого керівника, доктора Джеремі Робертсона, ми протягом багатьох місяців мали змогу працювати на потужному найсучаснішому обладнанні для ядерного магнітного резонансу, мас-спектроскопії, рентгенографії, електронного спінового резонансу, ІЧ-спектроскопії, що дає змогу досліджувати зразки нових речовин будь-якої складності. Напрацьовані результати стануть основою для декількох наукових статей у провідних профільних журналах. Головним напрямом наукових досліджень є розробка нових методів синтезу природних речовин, що мають протипухлинну активність, а також вивчення методології органічного синтезу та механізмів хімічних реакцій. Нещодавно спільно з іншими вченими д-р Робертсон заснував «OxSynC» ? мережу, що допомагає підтримувати зв’язок між органіками-синтетиками та вченими з різних областей природничих наук. Його наукова група бере участь у проекті Cancer Research UK, метою якого є розробка препаратів, що можуть застосовуватись в хіміотерапії пухлин», – зазначив Віталій Пальчиков.

Магістр хімічного факультету Юлія Веліченко зазначає, що навіть у найсміливіших мріях не могла уявити, що зможе навчатися в одному з найвідоміших ВНЗ світу – Оксфордському університеті. «Я мала унікальну можливість скористатися під час проведення експериментальних робіт новітнім обладнанням ядерного магнітного резонансу, мас-спектроскопії, рентгенографії, електронного спінового резонансу, аналізу поверхні, – розповідає Юлія. – Завдяки урядовій програмі значно розширились наукові горизонти та з?явились нові ідеї в проведенні досліджень. Набуті навички та знання, безперечно, сприяють успішному продовженню робіт, що проводяться на хімічному факультеті Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Опанування сучасних методів синтезу та аналізу біологічно активних сполук, вивчення наукової літератури та використання новітнього устаткування дає змогу нашим науковцям рухатись в авангарді передових наукових досліджень».

Як розказав нам Віталій Пальчиков, цікавим є і саме життя в Оксфорді, місті, де існує понад сотня товариств, є й Українське оксфордське товариство (Oxford University Ukrainian Society), засноване 2004 року. Товариство регулярно проводить заходи для наукової молоді, зустрічі з відомими вітчизняними політиками, громадськими діячами, журналістами, допомагає з мовною адаптацією. Перебуваючи в Оксфорді, можна стати свідком відомих і дуже почесних змагань із човнової регати Темзою між студентами Оксфордського та Кембриджського університетів, що вже майже 160 років є місцевою традицією, завдяки наявності в місті великої кількості водних каналів.

Відвідування лекцій місцевих і запрошених професорів також було для молодих українських науковців цікавою і довгоочікуваною подією. Протягом їх перебування відбулось 18 відкритих лекцій професорів, які відвідали Оксфордський та Брістольський університети на запрошення наукового товариства, а саме виступи Джонатана Гудмана (Кембриджський університет, Великобританія), Петера Шрайнера (Гіссенський університет імені Юстуса Лібіха, Німеччина), Петрі Піхко (Університет Ювяскюля, Фінляндія), Олександра Алексакіса (Університет Женеви, Швейцарія), Девіда Вілсона (ГлаксоСмітКляйн, Іспанія), Еріка Якобсена (Гарвардський університет, США), Хіденорі Ватанабе (Університет Токіо, Японія), Макса Малакріа (Інститут П’єра та Марії Кюрі, Франція) та багатьох інших.

За інформацією ДНУ ім. Олеся Гончара

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу