У Нідерландах дітей навчатимуть голландською та англійською - shkola rebenokЗ наступного навчального року 12 нідерландських початкових шкіл перейдуть на двомовне викладання – не лише голландською, а й англійською мовами.

Про це повідомляється на сайті уряду Королівства Нідерланди.

“Голландські діти потім зароблятимуть на життя у світі, в якому як ніколи важливо, щоб вони володіли англійською на додаток до голландської”, – заявив Державний секретар із питань освіти, культури та науки Сандер Деккер, зазначивши, що “діти у ранньому віці легко схоплюють мову”.

Передбачається, що англійською викладатимуть загальні предмети, такі як історія чи географія. При цьому викладання англійською займатиме до 50% навчального часу. До цього аналогічну систему практикували у середній школі.

В уряді наголошують, що додаткове вивчення англійської мови повністю виправдовує себе – згідно із дослідженням, діти, які з раннього віку вивчають її, краще володіють мовою, при цьому ніякого негативного впливу на знання голландської мови не спостерігається.

У 2015 році до пілотного проекту матимуть можливість приєднатися ще 8 шкіл.

Відповідно до нідерландського законодавства, батьки мають віддавати дітей до початкової школи у п’ятирічному віці. Однак часто дітей відправляють до школи у 4 роки. Навчальний план початкової школи нараховує голландську та англійську мови, арифметику та математику, гуманітарні предмети, такі як географія, історія, біологія, громадянські права та обов’язки, дорожня безпека, творчий і фізичний розвиток. Середня школа розпочинається для дітей із 12 років.

Згідно з офіційною інформацією, зараз у Нідерландах функціонують понад 6 тис. 800 початкових шкіл.

 За матеріалами Укрінформ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *