Підтримуючи ініціативи Президента України щодо впровадження сімейних форм влаштування дітей, Міністерство освіти і науки продовжує спільну роботу з місцевими органами управління освітою з визначення доцільності функціонування кожного інтернатного закладу.

Протягом 2013 року реформовано 41 інтернатний заклад, зокрема 36 для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в різні типи навчальних закладів. 

Реформування проводиться відповідно до регіональних програм розвитку освіти, згідно з якими передбачене формування мережі навчальних закладів, необхідної для надання освітніх послуг.

Оскільки протягом року в інтернатні заклади для сиріт службами у справах дітей було скеровано понад 3 тис. дітей зазначеної категорії, органи управління освіти і науки спільно з керівниками навчальних закладів мають забезпечити умови для навчання та виховання дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, наближені до сімейних. При цьому важливо враховувати родинний принцип проживання та виховання дітей.

Окрім того, вживаються заходи щодо повернення дітей із сімей соціально незахищених категорій, які на сьогодні виховуються в інтернатних закладах, до своїх батьків або осіб, які їх замінюють.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу