Кандидат фізико-математичних наук, доцент Вінницького національного технічного університету Владислав Стасенко взяв участь у навчальній програмі Європейської організації ядерних досліджень (CЕRN, Швейцарська Конфедерація).
Таке стажування для 19 науковців із різних регіонів держави організоване Міністерством освіти і науки України і Малою академією наук України. Загалом у цій найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій минулого року активно працювали майже п’ятдесят українських вчених — фізиків, математиків та інженерів. Україна віднині є асоційованим членом CERN.
«Ми прослухали цикл лекцій провідних вчених-фізиків, провели наукові семінари. Відвідали головні експериментальні установки адронного колайдера в Женеві, а також музей. Усі члени української делегації отримали сертифікати CERN міжнародного зразка. Хочу зазначити, на лекціях і семінарах вчені повсякчас наголошували на активній участі українських науковців у будівництві адронного колайдера, на високому науковому і професійному рівні наших співвітчизників», — розповідає доцент Владислав Стасенко.
Торік доктор технічних наук, професор ВНТУ Андрій Поляков відвідав цю найбільшу в світі лабораторію фізики високих енергій у складі делегації керівників наукових проектів учнів-членів Малої академії наук України. Поїздка здійснювалася теж за сприяння МОН України.
«Наукові дослідження, які проводимо на кафедрі загальної фізики і фотоніки університету під керівництвом доктора технічних наук, професора Сергія Павлова, за своєю тематикою корелюють із тематикою CERN. Сподіваємось найближчим часом укласти договір про співпрацю між кафедрою загальної фізики і фотоніки та CERN», — резюмував Владислав Стасенко.