Дніпропетровські школярі рятують економіку - 856121На Дніпропетровщині за підтримки керівника регіону Дмитра Колєснікова триває конкурс проектів «Економіка для мене і Я в економіці».  В інтелектуальних змаганнях беруть участь учні 9-11 класів шкіл, ліцеїв і гімназій регіону. Конкурс проходить за два етапи.

У І етапі конкурсу експертне журі розглядало 17 робіт-рефератів учасників. Дітям було запропоновано розробити проекти, виконані на прикладі будь-якого підприємства, галузі, селища, міста, регіону або навіть країни.

Як зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик, для учнів старших класів це ще одна можливість потренувати аналітичне мислення. У процесі написання проекту школярам необхідно розглянути соціально-економічні питання усіх рівнів – від проблем на окремій фабриці до втілення пропозицій на рівні держави.

Юні дослідники з різних куточків Дніпропетровщини представили проекти, розроблені в чотирьох напрямами конкурсу. Зокрема, це:

10 кроків до економічного процвітання країни (Якби я був міністром економіки);

10 кроків до економічного успіху підприємства (Якби я був директором з економіки);

10 кроків до економічного розвитку галузі (Якби я був прем’єр-міністром);

10 кроків до отримання мільйону (Якби я був підприємцем).

Для участі у ІІ турі регіональної першості було відібрано лише 7 конкурсантів. Фіналістам необхідно підготувати комплексні презентації. Роботи міститимуть розлогі  обґрунтування методик, які запропонували учні в І етапі. Конкурсні роботи можуть подаватися у співавторстві кількох школярів.

«На Дніпропетровщині за ініціативи Дмитра Колєснікова ми підвищуємо рівень економічного виховання учнів у школах. Значна увага приділяється розвитку економічного мислення та засвоєнню учнями систематизованих знань із цього предмета. Загалом, виховання покоління кваліфікованих фахівців, здатних витримати умови конкуренції світового ринку праці, є одним напрямів соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича», – наголосив Олександр Демчик.

Переможців регіонального конкурсу проектів «Економіка для мене і Я в економіці» визначать у квітні 2014 року. Автори робіт-призерів отримають цінні подарунки. Найкращі ідеї проектів будуть застосовані у проектній діяльності молодих науковців Дніпропетровщини.

Нагадаємо, що восени цього року учням регіону було презентовано підручник із нової дисципліни «Основи податкових знань». Предмет розрахований на учнів 9-х класів загальноосвітніх шкіл. Навчальна програма рекомендована фахівцями Міністерства освіти і науки як курс факультативних занять.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *