Яких дітей куріння омине? -Суворе виховання сприяє зниженню ймовірності пристрасті до куріння серед підлітків, незалежно від етнічного та расового походження, вважають американські дослідники з Університету Джорджтауна.
У ході нового дослідження вчені постаралися встановити, які саме методи виховання впливають на те, почне підліток курити чи ні.

Попри те, що загалом кількість підлітків-курців суттєво скоротилася, кожен третій розказав, що курив хоч би раз за останні 30 днів. Більшість довічних курців починають курити у 18-річному віці, наголосили дослідники.
Щоб визначити найефективніші методи виховання в боротьбі з курінням, дослідники вивчили дані 459 восьмикласників із двох міських шкіл, розташованих у бідному районі.

Серед піддослідних були 29 % латиноамериканців, 34 % афроамериканців, 17 % білих американців і 20 % підлітків змішаного етнічного походження.
Учні пройшли комплексне обстеження за згодою батьків. Підлітків також опитали про їхню історію куріння, а також про те, чи курили їхні батьки.

Фахівці також розпитували  про стилі виховання, дисципліни, покарання і про обговореннях із батьками шкоди тютюну, якщо підлітка спіймали з сигаретою.
Через чотири роки дослідники повторили опитування, щоб оцінити вплив виховання. З’ясувалося, що обмеження, встановлені батьками щодо часу повернення додому і  сну, були пов’язані з меншою ймовірністю того, що підліток почне курити, порівняно з однолітками, чиї батьки були менш строгі.
Експерти вважають, що встановлений режим, а також ретельний контроль над поведінкою дитини, позитивно впливають на неї. Крім того, відіграє роль і те, чи батьки розмовляли з дитиною про шкоду куріння, пояснюючи, чому воно є таким небезпечним, а також з’ясовували мотиви, які стоять за курінням, якщо дитину побачили з сигаретою.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *