Топ-11 найнезвичайніших видів спорту для школярів - 8b723c1e243cae4dfc6b97ee75f3a80eВаша дитина, мабуть, уже займається футболом, баскетболом, плаванням, тенісом, танцями або якимось іншим видом спорту. Швидше за все, малеча просто у захваті від свого заняття, та й ви теж задоволені, що молодь-таки долучається до спорту.

А чи замислювалися ви колись, що, крім традиційних, відомих видів спорту, є ще й інші, так би мовити, альтернативні, які в усьому світі по праву називають найоригінальнішими. Можливо, незвичайні види спорту зацікавлять вашу дитину, вас самих і ви все-таки ризикнете одного разу і пограєте в підводний хокей всією сім’єю або випробуєте на собі радість ракетболу. Пропонуємо добірку найоригінальніших видів спорту:

1. Підводний хокей

Попри те, що традиційний хокей із шайбою залишається дуже популярним у всьому світі, є й такий екзотичний різновид цього спорту, як підводний хокей. Його винайшли дайвери ще в 1950 році у Великобританії. За допомогою цього спорту пірнаки вирішили підтримувати свою фізичну форму. Популярність підводного хокею з кожним роком зростає – адже на екіпіровку не треба витрачати стільки грошей, як у традиційному хокеї. Ворота в підводному хокеї аж 3 метри завширшки, а шайба важить 1,36 кг. Грають у підводний хокей два тайми, кожен триває 15 хвилин.

2. Болотний футбол

Футбол – найпопулярніший вид спорту сьогодні . Звісно, в нього є безліч різновидів, серед них – болотний футбол. Сьогодні вже існує Чемпіонат світу з цього виду спорту. Такий вид футболу винайшов лижник Еса Ромппайнен.

Правила гри дуже схожі на правила звичайного футболу, але є деякі відмінності. Грати в болотний футбол треба обов’язково в бруді або болоті, грають у такий футбол у чоботях, причому гравцям заборонено змінювати взуття під час гри. Розміри поля 60 на 25 метрів. У кожній команді по 6 осіб, грають у болотний футбол 2 тайми, кожен із яких триває по 13 хвилин.

3. Шахбокс

Цей вид спорту поєднує в собі інтелект і фізичну силу. Людина, яка грає в цю гру, повинна бути розумною, врівноваженою і фізично сильною. Перші офіційні бої пройшли в 2003 році.

Шахбокс уже встиг набрати велику кількість шанувальників. Гра передбачає 11 раундів, при цьому шість віддається шахам, а п’ять – боксу. В останньому раунді грають у шахи. Кожна партія триває 4 хвилини, на обдумування ходів кожного суперника виділяється 12 хвилин.

Із перевищенням часу партія закінчується. Уже є Всесвітня організація шахбоксу, що створила гасло: «Битви відбуваються на рингу, а війни ведуться на дошці! “.

4. Королівський футбол

Цьому різновиду футболу 800 років. Цей вид спорту поєднує в собі водне поло, регбі і звичайний футбол. Раніше цей вид спорту існував для міських веселощів. Королівським ж його назвали в 1928 році, коли старт черговому змаганню дав особисто принц Вельський. Змагання з цього виду спорту проводять щороку в Олійний тиждень в англійському Ашборні.

Головна мета гри – забити гол. Тільки зробити це не так просто, як у традиційному футболі. Замість воріт – два великі млини, що знаходяться в різних кінцях міста, а ігрове поле для футболу – саме місто.

Матч проходить із 14:00 до 22:00, гравці діляться на “південців” і “сіверян”. М’яч можна доставляти до воріт будь-яким способом, тільки його не можна перевозити на транспортному засобі.

5. Ракетбол

Ця гра дуже схожа на звичайний теніс, однак виникла вона шляхом змішування основ гандболу та сквошу. У 1949 році Джо Собек запропонував зіграти партію сквошу саме на гандбольному полі, а замість ракеток використовувати короткі лопатки.

Саме цю людину і називають сьогодні творцем ракетболу. У 1979 році була заснована Міжнародна федерація ракетболу, а вже через 2 роки пройшов і перший Чемпіонат світу.

6. Футдаблбол

Цей вид спорту винайшли в Україні. Перший матч пройшов 26 жовтня 2007 між командою банку та будівельного інституту. Правила цієї гри схожі на правила звичайного футболу: ворота і поле – такого ж розміру.

А ось м’ячів тут два – рожевий і блакитний. Гравців у кожній команді по 11 осіб, дозволяється проводити заміни. За ходом гри слідкують одразу чотири арбітри – по двоє на кожен м’яч.

7. Метання мобільних телефонів

Із метання мобільних телефонів проводиться Чемпіонат світу. Переможець визначається не лише за дальністю кидка, а й за  артистизмом виконання.

Так, у 2008 році переможцем стала собака, яка з небувалою граціозністю кинула телефон на кілька сантиметрів. Змагання проходять у Гельсінкі. Світовий рекорд метання мобільного телефону нині становить 95 метрів!

8. Тоурестлінг

Армрестлінг відомий багатьом, а от тоурестлінг – боротьба з використанням пальців ніг, не така популярна. Спортсмени виходять на ринг і зчіплюються великими пальцями ніг.

Світові кубки з цього незвичайного виду спорту проводять із 1970 року. Боротьба триває в різних вагових категоріях, окремо на правій і лівій нозі.

9. Стрибки в довжину на конях

Цей вид спорту навіть встиг зарекомендувати себе на Олімпіаді! Щоправда, це було досить давно – в 1900 році в Парижі. Суть змагання доволі проста – стрибки в довжину. Тільки замість однієї людини стрибає кінь разом із вершником.

10. Перегони на дельфінах

Цей захопливий спорт дуже популярний у США. Перегони проходять в океанаріумі. Хто перший дістався фінішу – той і переможець.

11. Поло на слонах

Ця гра дуже схожа на звичайне поло, відмінність тільки в довжині ключки та розмірі ігрового поля, що менше за стандартне, оскільки слони дуже повільні тварини.

За матеріалами UAUA.info 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *