У Міністерстві освіти і науки відбулося  засідання Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського, яке провів  міністр освіти і науки Дмитро Табачник – Голова Комітету з присудження Премії.

Лауреатом 2014 року став член Національної спілки письменників України, старший викладач кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Гамада – за книги перекладів з перської мови «Захоплюючі розповіді» Алі Сафі (2011р.) та «Бахтіяр-наме»(2012р.), надруковані тернопільським видавництвом «Богдан».

Загалом на здобуття премії імені Максима Рильського цього року було подано 13 творів, перекладачами яких є 6 авторів.

«Поза всяким сумнівом, усі номіновані роботи достойні перемоги, проте Роман Гамада – автор, який викликає повагу не лише за глибоке знання мови, він представляє абсолютно інший інтелектуальний, просторовий та лексикографічний ряд. Його переклади – нове вікно у світ стародавньої культури. Нам дуже важливо відновити та підтримати українську школу перекладу, адже інтеграція культури, літератури, зрештою суспільства відбувається значною мірою завдяки високоякісному перекладу. Наше завдання – заохотити перекладацький цех, щоб у нашій державі продовжували з’являтися спеціалісти високого рівня», – зазначив Дмитро Табачник.

Урочисте нагородження заплановане на 19 березня 2014 року в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського. Подія приурочена до дня народження митця і, водночас, урочистого вшанування пам’яті поета – до 50-річчя від дня смерті шанованого класика української літератури та перекладу.

Довідково: Премія Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського – щорічна літературна премія, що присуджується за найвищі досягнення в галузі перекладу українською мовою творів світової літератури, а також за переклади мовами народів світу творів української літератури.

За інформацією МОН України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу