Новий дошкільний заклад № 9 почав працювати сьогодні в Червоногвардійському районі Макіївки на Донеччині. Він розрахований на 75 місць.

Малюків, які відвідуватимуть цей дитсадок, розподілять по чотирьох групах. 35 дітей раннього віку підуть до груп «Крихітки» і «Барвінок». Для молодшого віку створено групу «Метелики» на 20 осіб, група «Чомусики» ? для 15 хлопців і дівчат середнього дошкільного віку.

Проблема недостатньої кількості місць у дитсадках Макіївки актуальна вже багато років. З ініціативи місцевої і обласної влади тут розробили довгострокову міську Програму розвитку мережі дошкільних установ міста, яка передбачала збільшення їх кількості.

Так, у 2012 році після капітального ремонту в селищі Бажанова відновили роботу комунального дошкільного закладу № 17 на 110 місць, крім того, в наявних садочках відкрили додатково 12 груп на 220 місць.

Торік у селищі Холодна Балка знову почав приймати малюків дитячий садок № 37 для 75 дітей. У селищі Комунар побудований новий дитсадок № 98, також розрахований на 75 місць. Додатково там організовано ще 25 місць, що дало можливість прийняти загалом 100  дітей селища.

Усього ж на сьогодні в Макіївці функціонують 83 дошкільні заклади (465 груп), у яких виховується 10854 дитини.

Комунальний дошкільний навчальний заклад № 9 Макіївки міськрада створила на базі колишнього дитячого будинку «Пташеня». За період його роботи з 2006 року тут виховали 255 дітей. Із них 94 дитини були усиновлені, 76 ? передані під опіку, 48 ? повернуто в сім’ї, а 37 ? охоплені іншими формами виховання. Таким чином, 85 % вихованців закладу отримали родину. У зв’язку з цим місцева влада ухвалила рішення його розформувати, а на існуючій базі створити дитсадок, якого дуже потребував район.

Глава регіону зазначив, що дошкільнята Донеччини забезпечені місцями в дитячих садках, проте роботу з розвитку мережі дитячих садків не можна згортати. Ця робота і в 2014 році залишиться пріоритетом як обласної влади, так і керівників на місцях. Планується, що до грудня в регіоні створять ще півтори тисячі місць у дитсадках і відкриють п’ять дитячих дошкільних установ.

За інформацією Донецької ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу