Що робити, якщо ваша дитина вас обманює? - 343 rebenok vretНа перший погляд, дитяча брехня нешкідлива і дуже часто веселить дорослих і батьків. Але якщо вона починає набувати постійного характеру, то одразу ж перестає бути розвагою і стає проблемою важковирішуваною.

Заведено вважати основним мотивом дитячої брехні страх перед відповідальністю або покаранням, а крім усього цього, так само й осуд навколишніх людей і власних батьків. З’ясовуємо.* Дитина не здатна аналізувати, і з цієї причини всі діти вразливі та довірливі.* Якщо застосовувати агресивні методи виховання, крики і необґрунтовані покарання за те, що дитина не вміє правильно поводитись, це призведе до того, що дитина почне й далі обманювати.

* Батьки повинні відмовитися від повчань на вулиці, примусів і публічних звинувачень.

* Варто завжди пам’ятати: якщо малюк обманює навіть у найдрібніших речах, це означає, що він переживає складний період, і в такому випадку батьки повинні будуть допомогти дитині розібратися і подолати ті проблеми, які її непокоять.

* Ігнорувати брехню дитини і давати їй зрозуміти, що така поведінка – норма, може призвести до непоправних наслідків.

* Взаєморозуміння, довіра, а так само і пояснення цінностей життєвих норм поведінки, можуть допомогти вашій дитині розвинути всі необхідні для нього етичні переконання, а так само здатність робити грамотні висновки.

* Якщо батьки хочуть виховати свого малюка відкритим і чесним, то їм доведеться стати терплячими. Вам доведеться вислуховувати правду дитини, яка для вас може бути дратівливою і навіть малоприємною.

* У жодному разі не треба  показувати, що ви засуджуєте її або висміюєте її одкровення.

Тільки таке виховання стане запорукою вашого з дитиною взаєморозуміння.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *