Вчені знають, як організму реагувати на ВІЛ - VILВчені успішно протестували вакцину від ВІЛ на тваринах. Відомо, що CD8 + “цитотоксичні” Т-клітини є важливим компонентом імунної системи. Вони відіграють роль санітарів, виявляючи і знищуючи уражені вірусом клітини. Т-клітини “розпізнають” короткі вірусні пептиди на поверхні клітин. Але ВІЛ здатний змінювати поверхневі пептиди. Це дозволяє йому “рятуватись” від імунітету.

Фахівці запропонували вакцину, що збільшує кількість пептидів, що їх Т-клітини могли б розпізнати. Вони звернули увагу на вірус цитомегалії. Вірус перевірили на прикладі тваринної версії ВІЛ. Його ж змінили таким чином, щоб він виділяв білки ВІЛ. У результаті в організмі утворювалися специфічні імунні клітини, що розпізнають утричі більше пептидів.

Якщо включити такий вірус до вакцини, вдалося б запобігати зараженню і боротися з ВІЛ у вже інфікованих людей. У майбутньому вірус можна навчити впізнавати і інші компоненти ВІЛ. Вчені сподіваються почати випробування на людях найближчими роками.

За матеріалами MADdaily

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *