У МОНмолодьспорту пояснили, чому деякі виші підняли прохідний бал ЗНО з профільного предмета.

З початком сесії пробного незалежного тестування українські ЗМІ знову почали мусувати тему відкритості й чесності вступу до вітчизняних ВНЗ. Цього разу журналісти нарікають на завищений прохідний бал у деяких вишах, хоча умови вступу до конкретних ВНЗ були опубліковані ще восени. Більше того, під час минулорічної вступної кампанії вищим навчальним закладам так само дозволяли самостійно встановлювати прохідний бал з профільних предметів, однак тоді максимум становив 140 балів, цього ж року він підвищився до 160. Минулого року таким правом скористалися найбільш популярні серед українських абітурієнтів ВНЗ, наприклад, КНУ ім. Тараса Шевченка і КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.

Pedpresa.com звернулася по коментарі до фахівців Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

– Справді, ВНЗ мають право підвищувати прохідний бал з профільного предмету, – підтвердив заступник начальника департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Микола Фоменко. – Минулого року вони мали такі самі привілеї. Єдине, що змінилося цієї вступної кампанії – ми підвищили загальну планку прохідного балу з профільного предмета зі 129 до 140 балів. Тож цілком логічно, що ВНЗ можуть за бажанням встановити граничний прохідний бал на рівні 160.

Нагадаємо, в суботу, 24 березня, по всій країні пройшло пробне незалежне оцінювання якості знань з української мови і літератури, іноземних мов (англійська, французька, німецька або іспанська мова за вибором), біології, фізики, всесвітньої історії.

Як повідомили в прес-службі УЦОЯО, представники громадських організацій, ЗМІ, батьківських комітетів, піклувальних рад навчальних закладів можуть спостерігати за процесом ЗНО-2012 на різних етапах його проведення. Для цього необхідно зареєструватися в УЦОЯО.

Анна Цяцько

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу