Завершено прийом заявок на отримання грантів уряду для молодих учених - derzinovУ січні 2014 року Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України завершило прийом заявок на отримання грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих вчених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки.

Про це повідомив голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

За його словами, на адресу Агентства надійшли 172 проекти за такими пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки: 23 проекти – інформаційні та комунікаційні технології; 30 – енергетика та енергоефективність; 22 – раціональне природокористування; 42 – науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, 55 – нові речовини і матеріали.

«Така висока активність молодих науковців наочно демонструє зростання попиту науки серед молоді. Це також підтверджує необхідність і своєчасність проведення подібних конкурсів для підтримки молодих вчених в Україні», – наголосив голова Держінформнауки.

За його словами, відібрані для проведення експертизи запити будуть подані для розгляду конкурсній комісії, що надасть пропозиції щодо визначення переможців конкурсу.

В.Семиноженко також зазначив, що Держінформнауки на підставі пропозицій комісії підготує проект рішення Кабінету Міністрів України щодо надання грантів колективам молодих учених, яке згодом уряд прийме на своєму засіданні.

Він нагадав, що це перший конкурс проектів наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, що претендуватимуть на здобуття грантів Кабінету Міністрів. Такий конкурс було оголошено в листопаді 2013 р.

Відповідно до рішення уряду грант може отримати колектив молодих учених (максимум 10 осіб), вік яких не перевищує 35 років. А вагомим стимулом для участі у конкурсі є так званий призовий фонд – грант надається на конкурсній основі в розмірі до 1 млн. гривень на 2014-2015 роки. Специфіка грантів полягає в тому, що їх надаватимуть не за вже наявні здобутки, а для виконання перспективних високотехнологічних проектів, які відбиратимуть на конкурсній основі. Відібрані проекти реалізовуватимуться на матеріально-технічній базі наявних наукових установ або університетів, а кошти матимуть цільовий характер. Це унеможливить розчинення грантів у загальному фінансовому «котлі» наукової установи.

Заснування урядових грантів дасть змогу перспективним українським ученим професійно реалізуватися на Батьківщині, а саме – надасть їм можливість ще в достатньо молодому віці сформувати власні наукові школи та свої лабораторії.

Довідкова інформація про подані заявки на одержання грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих вчених для проведення  прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки:

 

Розподіл за територіальною ознакою

Області УкраїниКількість проектів
Київська область90
Харківська область22
Львівська область16
Дніпропетровська область9
Сумська область6
Донецька область5
Запорізька область3
Крим область (м. Севастополь)3
Луганська область3
Тернопільська область3
Черкаська область3
Житомирська область2
Вінницька область2
Миколаївська область1
Одеська область1
Полтавська область1
Чернівецька область1
Чернігівська область1

Розподіл проектів за відомчим підпорядкуванням базових організацій

Національна академія наук України81
Міністерство освіти і науки України68
Національна академія медичних наук України8
Національна академія аграрних наук України6
Міністерство охорони здоров’я України3
Міністерство аграрної політики та продовольства України2
Кабінет Міністрів України2
Державне космічне агентство України1

Розподіл проектів за типом базових організацій

Вищі навчальні заклади70
Наукові установи101
Товариства з обмеженою відповідальністю1

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *