Міністерство освіти і науки України здійснює моніторинг щодо отримання дітьми та підлітками шкільного віку повної загальної середньої освіти та координує роботу місцевих органів управління освітою з виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку.

Для залучення дітей і підлітків шкільного віку до навчання, запобігання випадкам бродяжництва місцеві органи виконавчої влади та самоврядування вживають заходів щодо своєчасного виявлення та влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих умовах, а саме:

– запроваджено різні форми навчання (індивідуальна, екстернат);

– функціонують вечірні (змінні) школи і класи з очною та заочною формами навчання;

– проводяться Всеукраїнський рейд «Урок», регіональні профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули»;

– здійснюється роз’яснювальна робота з батьками щодо повернення дітей до навчання;

–  проводяться засідання координаційних рад, перевіряються умови проживання дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих умовах, тощо.

Також за інформацією місцевих органів управління освітою минулого року за порушення вимог чинного законодавства з питань обліку дітей і підлітків шкільного віку та недостатній контроль за відвідуванням учнями навчальних занять до дисциплінарної відповідальності притягнуто 66 посадових осіб.

За неналежне виконання батьківських обов’язків до відповідальності притягнуто 1925 батьків і осіб, які їх заміняють. Найбільше таких осіб було в Київській (1283), Донецькій (110), Одеській (96), Запорізькій (92), Луганській (80) областях.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *