Учені довели, що слова лікаря впливають на ефективність препаратів - images 51Група вчених Гарвардського університету в Кембриджі, штат Массачусетс, на чолі з професором Тедом Каптчаком довела, що слова лікаря впливають на ефективність ліків.

“Дослідження, проведене американськими вченими, показало: якщо медик, прописуючи ліки пацієнту, не переконує його у високій ефективності цих пігулок, він може з таким  успіхом призначити йому і плацебо, тобто препарат, що не містить жодних біологічно активних речовин”, – ідеться в повідомленні.

Схема дослідження мала такий вигляд: при першому нападі мігрені хворим не давали взагалі жодних ліків, а при подальших шістьох нападах давали тричі плацебо і тричі – сильний анальгетик. Причому під час шістьох цих нападів пацієнтам один раз чесно повідомили, що їм дають, один раз їх обдурили, назвавши плацебо анальгетиком, а анальгетик – плацебо, і один раз медики вдавали, ніби самі точно не знають, що дали пацієнту: чи то плацебо, чи то ефективний медикамент.

Аналіз отриманих під час дослідження даних показав, що інформаційний супровід терапії здатен суттєво впливати на ефективність препаратів.

За матеріалами сайту  np.pl.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *