В інтернатах поменшало дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування -Днями в Міністерстві соціальної політики України під головуванням міністра Наталії Королевської відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства.

У засіданні взяв участь заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський.

Особливу увагу приділено питанню поширення сімейних форм виховання. Міністерство освіти і науки підтримало запропоновані заходи щодо влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання.

Нагадаємо, що протягом 2012-2013 рр. кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в інтернатних закладах зменшилася майже вдвічі (на 4869 осіб). Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані в заклади з різними формами сімейного виховання або повернені в біологічні сім’ї.

Однак це питання потребує виваженого підходу з урахуванням потреб кожної дитини та відповідної підготовки соціальних працівників.

Також на засіданні комісії обговорювали питання забезпечення прав ВІЛ-інфікованих дітей і дітей, хворих на СНІД.

Міністерство освіти і науки розробило рекомендації з реалізації політики щодо ВІЛ-інфекції в загальноосвітніх навчальних закладах із метою надання практичної допомоги керівникам і працівникам навчальних закладів. Саме ці рекомендації спрямовані на дотримання прав ВІЛ-інфікованих дітей, захисту їх від дискримінації, а також створення в закладах доброзичливої атмосфери та безпечного середовища для всіх учасників навчального процесу.

На засіданні Міжвідомчої комісії Дитячий фонд ЮНІСЕФ в Україні презентував результати мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств із дітьми.

За результатами засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства схвалено проект протокольного рішення.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *