Посол Королівства Нідерландів зацікавився історією катеринославських менонітів - dsc02541Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів пан Пітер Ян Волтерс із дружиною пані Маргрейт Волтерс Гонгрейп відвідав Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.

Під час візиту посол зустрівся з ректором ДНУ Миколою Поляковим. Вони обговорили перспективні напрями співпраці між ДНУ і науковими та освітянськими установами Нідерландів. Також у переговорах брали участь науковці, які працювали за міжнародними програмами.

Микола Поляков зазначив, що співробітництво ДНУ ім. О. Гончара з вищими навчальними закладами Нідерландів почалося в 1994 році. Протягом цього часу ДНУ виграв чотири міжнародних Темпус-проекти, грантхолдером яких був університет  Амстердама. Зокрема, у 1994 році реалізовано Темпус-проект «Модернізація вузівської програми з економіки в ДНУ»; у 1995 – 1997 – «Модернізація економічної освіти в ДНУ»; у 1997 – 1998 – «Організація консалтингового агентства у ДНУ»; в 2001 – 2003 ДНУ брав участь у Темпус-проекті «Міжнародні відносини. Дисципліни європейської тематики».

Результатом участі ДНУ в цих проектах та їх упровадження в навчальний процес були оновлені програми з економіки; відкриття консалтингового агентства в ДНУ; створення нової спеціальності «міжнародні відносини» на факультеті міжнародної економіки; нові навчальні курси з міжнародних відносин, навчальні посібники; проведено міжнародні семінари; ДНУ була надана матеріальна допомога – комп’ютерне та офісне обладнання. В університеті Амстердама пройшли стажування викладачі факультетів міжнародної економіки, фізико-технічного та юридичного.

Декан історичного факультету С. І. Світленко та науковці Центру українсько-німецьких наукових досліджень презентували пану послу результати досліджень з історії менонітів в Україні. Професор С. Й. Бобилєва, яка вже багато років очолює розробку цієї тематики в ДНУ, ознайомила гостей з результатами історичних розвідок на Катеринославщині. Пітер Ян Волтерс зазначив, що тема менонітських поселень в Україні йому особисто дуже цікава. «Ведеться багато наукових дискусій про німецькі поселення менонітів, але, на мою думку, правильно говорити про голландські поселення менонітів, – зазначив Посол. – Минулого року я відвідав на Хортиці місця менонітських поселень, де збереглися близько 20 – 30 сіл, колишній госпіталь менонітів, інші споруди. Архітектура цих будівель, на мій погляд, не німецька, а голландська. Вона викликає захоплення і гордість за рідну країну, за талант наших зодчих. Я бачу дуже широкі перспективи співпраці між дніпропетровськими і голландськими дослідниками з вивчення релігійних, побутових, сільськогосподарських традицій менонітів в Україні. Також хотів би відзначити фундаментальність лінгвістичної підготовки в ДНУ з багатьох мов, зокрема європейських. Це також може стати перспективним напрямом співпраці з університетами Нідерландів», – сказав пан Волтерс.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *