Сьогодні, 4 лютого 2014 року, під час онлайн-вебінару з питань позашкільної освіти та підготовки IV Всеукраїнської виставки-звіту «Країна юних майстрів» заступник міністра освіти і науки Борис Жебровський відповів на актуальні запитання, серед яких і нещодавні трагічні події в московській школі.
«На жаль, ми вже звикли до повідомлень про насильство з застосуванням зброї в американських школах. Але те, що відбулося зовсім поруч, буквально шокувало», – сказав заступник міністра.
Борис Жебровський наголосив, що необхідно терміново провести фахові інструктажі з людьми, які відповідають за безпеку навчального процесу. Також він зазначив, що сьогодні дуже важливо ретельно вивчити та розібратися в природі таких суспільних явищ. «Як стало відомо, дев’ятикласник, який здійснив злочин, навчався на “відмінно”, відвідував гуртки та студії. Тому очевидно, що причини полягають у психологічній площині», – наголосив заступник міністра.
За його словами, Міністерство освіти і науки вже звернулося до психологів-науковців, практичних психологів, які працюють у школах, із проханням підготуватися до винесення питань насильства на обговорення круглого столу, що його міністерство планує провести найближчим часом.
«Безумовно, всім зрозуміло, що пропаганда насильства, його героїзація, що нахлинула на наших дітей з екранів, не могла не вплинути на їхній психологічний стан», – наголосив Борис Жебровський.
Окрім цього, заступник міністра освіти і науки зазначив, що ця подія повинна стати приводом для роздумів батьків і всього суспільства. «Занадто мало часу батьки спілкуються зі своїми дітьми. Про це свідчать останні дослідження: майже кожен опитаний старшокласник говорить саме про це. Зараз настав час всьому суспільству задуматись над цією проблемою».
Зазначимо, що в березні цього року Міністерство освіти і науки разом з представниками Європейського Союзу планує провести конференцію щодо питань насильства серед школярів та учнівської молоді.
Нагадаємо, що вебінар-нарада із питань підготовки IV Всеукраїнської виставки-звіту «Країна юних майстрів проводилась в режимі он-лайн та зібрала понад тисячу користувачів з усіх регіонів України.
Аудіозапис з вебінару можна прослухати на Освітньому порталі “Педагогічна преса” у розділі “Вебінари“.