Йдеться про ігрові методики із залученням тварин. Собаки, кішки, коні – спілкування та ігри з цими тваринами іноді здатні  творити дива та надавати ні з чим незрівнянну психотерапевтичну та медичну допомогу серйозно хворим людям. Тим паче, що тварин зазвичай залучають до тяжких випадків, коли людина страждає серйозними розладами психіки, хвора на ДЦП тощо.

Собаки- психотерапевти

Коні та собаки позитивно впливають на дітей - 6

Зараз відкривають центри, де виховують і спеціально навчають собак спілкуванню з людьми, які хворіють на різні психічні розлади та фізичні недуги. І багато досліджень доводять, що ефект від такого ігрового спілкування з собаками просто приголомшливий.

Ці геніальні істоти не тільки в космос першими полетіли, а й у питанні допомоги хворим людям були першовідкривачами. Так, родоначальник сучасної анімалотерапії канадський психіатр Боліс Левінсон вперше залучив до терапевтичного процесу собаку. Результат був очевидний – процес відновлення і реабілітації пацієнтів пішов значно швидше.

Іпотерапія

Коні та собаки позитивно впливають на дітей - images 67А ось коні здатні допомогти в найтяжчих і навіть, здавалося б, безнадійних випадках. Насамперед йдеться про такі серйозні захворювання, як ДЦП. Крім позитивних емоцій, які не можуть не з’явитися при спілкуванні з цією твариною, діти, сидячи верхи на коні, отримують ті навички прямоходіння, які їм недоступні ніяк інакше.

Найважливіше тут – це стимулювання розвитку рухових рефлексів, а завдяки специфіці руху коня з часом у дитини виробляється правильна постава. Також при русі тренується мускулатура та регулюється м’язовий тонус. Багатьом людям саме коні, а не ліки допомогли встати і піти – в прямому значенні.

За матеріалами сайту www.likar.info

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *