Курс нацвалюти не вплине на вартість ліків - МОЗ - 1111У МОЗ України відбулося засідання робочої групи, яка за дорученням міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової в оперативному режимі розробила заходи, спрямовані на запобігання негативному впливу коливання національної валюти на фармацевтичну галузь країни.

Як повідомлялося раніше, в п’ятницю під головуванням керівника МОЗ України відбулася нарада за участі операторів фармацевтичного ринку, на якій обговорювали питання збереження доступності громадян до лікарських засобів в умовах різкої зміни курсу національної валюти. В результаті було створено робочу групу, яка, узагальнивши пропозиції учасників наради, запропонувала практичні кроки з врегулювання ситуації.

Як зазначалося під час засідання, на сьогодні оператори ринку не мають механізму, який би дозволив оперативно перерахувати ціни на ліки, що підлягають державному регулюванню, з огляду на курс гривні. Зокрема, мова йде про лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, та препарати, включені до пілотних проектів з державного регулювання цін на ліки від гіпертонії та цукрового діабету. За нинішніх умов представники фармацевтичних підприємств звернули увагу на те, що існують ризики припинення процедур державних закупівель лікарських засобів і вимивання оборотних коштів у підприємств роздрібної ланки.

Для забезпечення безперебійності процесу державних закупівель і збереження доступності лікарських засобів для населення було вирішено запропонувати зміни до чинних нормативно-правових актів, що на сьогодні діють у сфері державних закупівель медичних препаратів, а також у сфері реалізації пілотних проектів щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою та цукровим діабетом.

З огляду на те, що в механізмах реалізації пілотних проектів базовим є гривневий показник, було запропоновано внести зміни до порядків розрахунків граничних рівнів цін на лікарські засоби, що задіяні в пілотних проектах, а саме – передбачити норму щодо здійснення перерахунку граничних рівнів оптово-відпускних цін у разі зміни індексу цін виробників фармацевтичних препаратів і матеріалів.

Передбачається, що в понеділок міністр охорони здоров’я України поінформує Кабінет Міністрів України про ситуацію у сфері забезпечення населення лікарськими засобами та надасть пропозиції щодо запобігання кризі на фармацевтичному ринку та збереження доступності медпрепаратів для громадян.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Курс нацвалюти не вплине на вартість ліків – МОЗ”
  1. Селена, согласен с Вами. Наилучшим способом понижения цен и стабилизации ситуации на рынке лекарств, было бы уголовное дело против главы Соловьева и его подчиненных, организовавших схему пресса и вымогательства взяток из фарм. производителей.

  2. У нас цены скакали на лекарства еще д колебаний курса. Даже не скакали,а уверенно росли. потому что неофициальные поборы Гослекслужбы сказываются на ценах. Все это производители закладывают в стоимость, а расплачиваемся в итоге мы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *