Дітей-аутистів американці лікують ключкою - 2 1У передмісті Вашингтона намагаються пристосувати дітей, хворих на аутизм, до життя через спорт, а саме хокей.

Команда “Гепарди” в 2008 році була організована спеціально для хворих дітей. Починалось все із 10 гравців і двох тренерів, сьогодні команда налічує 80 осіб і цілий штат тренерів.

“Ця команда – це справжня терапевтична програма для дітей, що допомагає їм адаптуватись у суспільстві, навчає, як поводитися в школі та поза її стінами, на хокейному майданчику та деінде. Програма дає їм навички для повсякденного життя, все, чого вони вчаться на льоду, вони використовують в інших ситуаціях”, – каже головний тренер Дейвід Лучія.

Дейвід Блейсдел каже, що більшістю свого успіху на льоду Кристофер завдячує тренерам. Вони працюють безкоштовно. Деякі з них, зокрема й головний тренер Лучія, ще й фінансують команду.

За словами Вейміна Жу, батька одного з цих хлопців, діти з аутизмом доволі закриті до спілкування. По-перше, їх не дуже приймають інші діти, по-друге, до них ставляться особливо. “Обидві ситуації погані для розвитку їхніх навичок поведінки в суспільстві. А тут у команді вони почуваються на одному рівні. Вони вважають себе справжнім товариством”, – каже він.

У свою чергу, Кріс Нейґл, мама одного з гравців, розповідає, як багато її син досяг саме спорту: “Соціальний аспект його участі у команді має величезний позитивний вплив на нього. Йому дуже подобається бути зі своїми друзями по команді. Раніше він не мав такої фізичної витривалості та втомлювався значно швидше. Він тоді сідав собі тихесенько і читав книжку”.

Американська асоціація хокею для неповносправних каже, що таких команд, як “Гепарди”, у країні вже понад 50, а кількість гравців перевищує півтори тисячі. Швидкість. Витривалість. Командний дух. Змагання. Хокей – захоплюючий і водночас дуже складний вид спорту”.

 

За матеріалами Голос Америки

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *