12 тисяч гривень принесли школяреві павуки - preyЩе два роки тому луцький школяр Богдан Гаюк не міг і подумати, що зароблятиме на продажу павуків. Змінивши зацікавленість акваріумістикою на членистоногих, хлопець не лише переборов страх перед павуками, а й навчився заробляти з допомогою хобі. Тільки за літо його прибуток становив понад 12 тисяч гривень.

«Спершу я був звичайним акваріумістом, – розповів Богдан. – У знайомих побачив акваріум, захотів і собі такий же. Спершу був 30 літрів, потім на 60, а потім уже – на 200. Зареєструвався на форумі таких же любителів рибок. І через якийсь час вирішив взяти участь у фотоконкурсі на кращий акваріум року. При цьому призом були не рибки, а павук-птахоїд. Я виграв конкурс і довелося змиритися з таким незвичайним подарунком».

Птахоїдами  називають величезних павуків, покритих ворсинками – «шерстю». У природі їх вважають найбільшими сухопутними безхребетними. Птахів такі павуки не їдять, більше тарганів, цвіркунів та інших комах. Дорослі та агресивні павуки можуть харчуватися мишами.

«Мій “приз” виявився невеликим павучком, якого мені прислали в стаканчику, – поділився Богдан. – Про те, щоб заводити павуків, я ніколи не думав. Мати вдома рибок і павука – це різні речі. Але якщо вже виграв – не викидати ж тварину».

Птахоїд Брахіпельма Сміт ( Brachypelma smithi ) виявився невибагливим у догляді й доволі спокійним. А Богдану на виручку прийшов інтернет . Досвідчені арахнологи порадили, чим годувати павука і як за ним доглядати.

«Виявилося, все не так і складно – павука треба годувати раз на тиждень, обприскувати водою і якомога менше втручатися в його життя, – каже хлопець. – Птахоїди у своїх тераріумах плетуть спеціальну антисептичну павутину, яка і забезпечує їм чистоту. Тож із прибиранням тераріуму в мене теж проблем не виникало».

Через два роки павук підріс, і хлопець через інтернет підшукав йому наречену. І через деякий час павук обзавівся потомством. Самка павука за один приплід може вивести до тисячі «діток», але виживають лише кілька десятків.

Богдану передали 30 маленьких павучків, яких він вирішив продати, коли підростуть. Щойно це сталося, взявся шукати покупців в інтернеті .

Дитинчат-птахоїдів Богдан продавав по всій Україні, і навіть у Польщі. «Продав всіх, – розповів Гаюк. – Здорова особина коштує в середньому 400 гривень, тож приблизно 12 тисяч я заробив».

За матеріалами сайту deti.mail.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *