Вийшла «Українська дипломатична енциклопедія» за редакцією Дмитра Табачника - kjhfd14 лютого на засіданні Колегії Міністерства закордонних справ України під головуванням міністра Леоніда Кожари відбулася презентація видання «Українська дипломатична енциклопедія» у 5-ти томах за загальною редакцією міністра освіти і науки України, професора Дмитра Табачника. 

У засіданні взяли участь члени Колегії МЗС, а також члени редколегії видання – ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський і директор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Валерій Копійка.

Міністр закордонних справ Леонід Кожара наголосив, що він щиро радий виходу нової п’ятитомної української дипломатичної енциклопедії: «Насправді це титанічна і унікальна праця. Ми як дипломати-практики, мабуть, більше, ніж хто-небудь інший, усвідомлюємо всю суспільну вагомість цього видання.

Робота в Міністерстві закордонних справ доводить, що дипломатія є наукою. Вона має свої закони, правила, науково-понятійний апарат. Багато років у цій сфері бракувало такої серйозної, узагальнюючої енциклопедичної роботи. Важливе значення енциклопедії вбачаю саме в докладному аналізі та висвітленні сучасних глобальних регіональних і міждержавних процесів, кризових явищ і шляхів їх подолання. Вважаю також її непересічним здобутком поєднання наукового опису проблематики сучасності з ґрунтовним історичним підходом. Користувачі енциклопедії відчують тяглість української історії, одержать вичерпні знання про діяльність на дипломатичній ниві наших предків та попередників. Саме особистісний підхід становить істотну перевагу в цій енциклопедії».

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Леонід Губерський наголосив, що праця присвячується 180-річчю від дня заснування університету. «Українська дипломатична енциклопедія буде неабияким доробком для наших майбутніх дипломатів – студентів», – сказав Леонід Губернський.

У свою чергу міністр освіти і науки Дмитро Табачник зазначив: «Для авторського колективу висока честь уперше презентувати п’ятитомне видання «Українська дипломатична енциклопедія» саме на Колегії Міністерства закордонних справ. Тому що разом із вченими-істориками, міжнародниками, аспірантами, слухачами дипломатичної академії, студентами, власне кажучи, ви є, мабуть, найголовнішим споживачем нашої праці. Значною мірою робота насамперед проводилася для зацікавлених читачів-дипломатів. Ця багатотомна робота про вас і про вашу роботу».

Також Дмитро Табачник наголосив, що у створенні Української дипломатичної енциклопедії понад 2,5 роки брали участь більше 200 авторів, які підготували понад 5 тис. статей. Переважна більшість – це професори, доценти Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Також у підготовці енциклопедії брали участь професійні дипломати, які працюють у МЗС. До складу редакційної колегії входили віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко, міністр закордонних справ Леонід Кожара.

«Згідно з правилами побудови словника тут є окремі біографічні нариси про кожного українського професійного дипломата, який має ранг Надзвичайного і Повноважного Посла, незалежно від того, чи перебуває він сьогодні на службі. Окрім того, є всі керівники держави – президенти України, а також усі міністри закордонних справ за всю історію всіх державних формацій України», – повідомив Дмитро Табачник.

За його словами, найближчим часом буде зроблена електронна версія енциклопедії.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *