Вітчизняні НЗ контролюватимуть ще уважніше - P208201714 лютого 2014 року під головуванням Голови Державної інспекції навчальних закладів України Михайла Гончаренка відбулася нарада-семінар із питань запровадження Автоматизованої інформаційної системи моніторингу діяльності загальноосвітніх навчальних закладів «Рейтинг».

Участь у нараді взяли заступник голови ДІНЗ України Андрій Марочкін, відповідальні працівники Державної інспекції, представники Державного підприємства «Інфоресурс», Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (розробник АІС «Рейтинг»), а також місцевих органів управління освітою Вінницької, Житомирської областей та міста Києва.

Відкриваючи засідання, Михайло Гончаренко нагадав учасникам, що, відповідно до наказу МОН від 14 січня 2014 року № 33, затверджено Календарний план підготовки до запровадження рейтингового оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів за результатами внутрішнього моніторингу їх діяльності.

«Цього року на базі Єдиної державної електронної бази з питань освіти проводитиметься дослідна експлуатація АІС «Рейтинг», – зазначив Михайло Гончаренко. – Для цієї роботи визначено загальноосвітні навчальні заклади та органи управління освітою трьох регіонів: Вінницької, Житомирської областей та м. Києва».

За його словами, дослідна експлуатація АІС «Рейтинг» на базі ЄДЕБО має завершитися до червня 2014 року.

У свою чергу Андрій Марочкін зазначив, що розроблена спільно з Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка інформаційна система є інструментом для здійснення рейтингового оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів за результатами внутрішнього моніторингу їх діяльності. «За допомогою Автоматизованої системи здійснюється обробка інформації, що вводиться самим навчальним закладом за погодженням із відповідним органом управління освітою», – пояснив заступник голови ДІНЗ.

Окрім того, Андрій Марочкін окреслив головні завдання, зокрема, підключення до ЄДЕБО місцевих органів управління освітою, що визначені пілотними, а також забезпечення внесення загальноосвітніми навчальними закладами цих регіонів інформації до АІС «Рейтинг» про свою діяльність.

Розказала про результати Всеукраїнського експерименту щодо розроблення та впровадження АІС «Рейтинг» та провела безпосередню її презентацію Алла Бондар, начальник управління контролю за діяльністю загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів ДІНЗ України.

Детальніше про інтеграцію розробленої системи в ЄДЕБО та підключення до неї місцевих органів управління освітою учасникам наради-семінару розповіли заступник директора ДП «Інфоресурс» Олексій Самойлов і представник Полтавського національного університету імені Юрія Кондратюка Сергій Захаров.

Також учасники заходу обговорили алгоритм спільних дій щодо забезпечення дослідної експлуатації АІС «Рейтинг» на базі Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *