Віртуальний світ: дітям вхід обмежено! - 8Учені виявили, що сучасні діти надто захоплюються різними комп’ютерними іграми, і це непокоїть багатьох батьків. Звісно, закрити вхід до віртуального світу сьогодні не вдасться. Тож необхідно правильно розставляти пріоритети.

Зазвичай діти занурюються у віртуальну атмосферу через втрату цікавості до навколишнього середовища. Тому завдання батьків – забезпечити дитину такими заняттями, які захоплять її у реальному житті. Не варто опускати руки, навіть якщо здається, що дитину нічого не цікавить. Важливо дати можливість для спроби: театральні гуртки, музика, шахи, танці, теніс тощо. Щось таке, задля чого можна відкласти будь-яку інтерактивну гру, неодмінно сподобається.
Чудовим відволікальним маневром є спільне дозвілля. Якщо батьки постійно в Мережі або в телевізорі, у своїх внутрішніх проблемах і переживаннях про роботу – нічого дивного в пріоритетах дитини не вбачається. Їй, мабуть, також захочеться кудись сховатися. Тому спілкування – хороший спосіб залишити сина чи доньку в реальному світі. Дуже важливо, щоб батьки не тільки повчали дітей, говорили з ними, відкривали різні життєві премудрості, а й гралися з ними і навіть бешкетували.
Іноді дитина так захоплюється грою, що не чує ні звернень, ні прохань, ні вимог. У такому разі фахівці радять батькам говорити інакше – мовою звуків, наприклад, скористатися дудочкою, дзвіночком, зрештою, піднести до вуха телефон із голосно увімкненою мелодією. А ще можна озвучувати прохання через іграшкового героя. Хіба не цікаво? Мама не галасує і не забороняє, а грається. Тож творчий підхід – найкращий помічник батьків!
Ще одним способом у батьківському арсеналі впливу на дитину є домовленість. Варто обговорити з нею, скільки час можна гратися. Після цього поставити таймер чи будильник. І не забути нагадати, що невдовзі час спливе – дитина має бути до цього готовою.

Світлана Красовська 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *