Учора, 18 лютого, в актовій залі ЛНУ імені Івана Франка відбулося засідання Конференції трудового колективу вишу щодо внесення змін до Статуту Університету.

Робоча група Вченої ради університету внесла на засідання пропозицію затвердити зміни до Статуту в редакції, яку запропонувало міністерство. 308 делегатів із 316 присутніх на Конференції проголосували за кожен із пунктів змін до Статуту окремо та загалом.

Нагадаємо, що 30 грудня 2013 року надійшов лист Міністерства освіти і науки України за підписом першого заступника міністра Євгена Суліми, в якому йшлося, що «Міністерство освіти і науки повертає на доопрацювання у частині п. 32.3 та 32.4 зміни до Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка, прийняті Конференцією трудового колективу 19 листопада 2013 року. Оскільки відповідно до абзацу 15 частини першої статті 18 Закону України «Про вищу освіту» Міністерство освіти і науки організовує вибори, затверджує та звільняє з посад керівників підпорядкованих йому вищих навчальних закладів, рекомендуємо скористатися формулюванням цієї норми Статуту в такій редакції: «в разі відсутності ректора вищого навчального закладу виконання його обов’язків покладається на першого проректора або на іншу посадову особу згідно з розподілом функціональних обов’язків, які відповідно до абзацу 9 частини 2 статті 32 ЗУ «Про вищу освіту» визначає ректор».

Наступним розглянули питання про внесення змін до Колективного договору Університету. Перший проректор, професор Василь Височанський зазначив, що «в розділі ІІІ «Забезпечення права на працю, гарантія робочого місця і матеріальне стимулювання працівників Університету» п. 3.3. Колективного договору йдеться, що «виплату заробітної плати проводити 1 і 16 числа кожного місяця». З метою максимального зниження ризику несвоєчасної виплати заробітної плати, з урахуванням термінів, у які Міністерство перераховує кошти загального фонду на рахунок Університету, запропонували здійснювати виплати 6 і 21 числа кожного місяця (з нормативним інтервалом 14-16 днів). Після обговорення делегати Конференції підтримали цю пропозицію й одноголосно схвалили зміни.

Під час засідання йшлося також і про обрання члена Вченої ради Університету від геологічного факультету. Конференція трудового колективу геологічного факультету рекомендувала обрати професора Ореста Матковського, кандидатуру якого підтримали й делегати нинішньої Конференції.

Довідково:

Відповідно до п.8 «Положення про порядок затвердження та погодження статутів вищих та професійно-технічних навчальних закладів у Міністерстві освіти України» Міністерство освіти і науки України впродовж 20 днів від дня отримання документів приймає рішення про затвердження, погодження статуту або про відмову такого, про що письмово повідомляє заявника.

За матеріалами прес-центру ЛНУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *