Ланцюжки нейронів у людському мозку, під’єднані до кібер-кінцівки, навчаються користуватися нею так само, як і нервові клітини в центрах руху мозку при розучуванні складних рухів рук або ніг.

Сьогодні існує кілька технологій, що дають змогу паралітикам та інвалідам керувати рухом механічних маніпуляторів за допомогою сили думки. Частина з них була успішно випробувана на тваринах, інші перебувають на стадії клінічних випробувань.

Нещодавно група вчених під керівництвом Єремії Уондер (Jeremiah Wander) з університету штату Вашингтон у Сіетлі (США) спостерігала за роботою нервових клітин у епілептиків, у мозок яких було вживлено кілька електродів. До них учені підключили особливий інтерфейс “мозок-комп’ютер” (BCI), що давав змогу добровольцям керувати рухом курсору по екрану монітора.Мозок здатен користуватися кібер-кінцівками - trans

Науковці запропонували своїм підопічним зіграти в просту гру – вони повинні були “зрушити” курсор, що рухається по діагоналі, на правий або лівий бік екрану, залежно від кольору намальованої там фігури. Спостерігаючи за активністю мозку під час гри, вчені могли відстежувати те, як мозок навчався користуватися новою кінцівкою. Так, цей процес нічим не відрізняється від того, як люди вчаться ходити або рухати руками.

У перші раунди гри її учасники усвідомлено контролювали рух курсора, використовуючи рухову кору мозку. У міру зростання майстерності активність у ній знижувалася, і переходила в зони, пов’язані з машинальними рухами. За словами біологів, ця особливість роботи мозку дає змогу використовувати традиційні вправи для розробки ніг або рук після важких операцій, для “адаптації” майбутніх кібер-кінцівок до мозку їх власників.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *