Штучні легені рятуватимуть життя - 256709911Американські вчені здійснили прорив у медицині, який може привести до революції в трансплантології органів.

Уперше в історії людства в науковій лабораторії були вирощені людські легені. Вчені розробили технологію вирощування  в 2010 році. Відтоді її тестували на органах щурів і свиней. Тільки після досліджень із тваринами вчені перейшли до легень людини.

Науковці, які працюють на медичному факультеті Техаського університету в Галвестоні, досягли такого результату, використовуючи частини легенів двох загиблих дітей.

З однієї пари органів дослідники зробили “остов” зі сполучної тканини, основними компонентами якої є колаген і еластин. До цієї конструкції був прикріплений клітинний матеріал іншої пари легень. Потім цей зразок було опущено в спеціальну камеру, наповнену живильною рідиною.

За чотири тижні команда експериментаторів отримала повноцінні людські легені. Вчені стверджують, що можуть повторити свій експеримент, використовуючи матеріал інших людей.

“Нам знадобився рік для того, щоб переконатися, що впоралися з поставленим завданням. Не можна розповідати всьому світові про щось дивовижне, якщо ти не довів це сам собі “, – заявила одна з дослідників, доктор Джоан Ніколс.

Вона додала, що хоча її колеги раді цьому відкриттю, їм знадобиться щонайменше 12 років, перш ніж трансплантація вирощених у лабораторії легенів стане реальністю.

За матеріалами Кореспондент

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *