Українські вчені створили унікальний сапфіровий оптичний диск - DVD1У світі немає аналогів  подібного носія інформації.
Українські вчені створили унікальний сапфіровий оптичний диск, що може зберігати інформацію протягом десятків тисяч років.
Повідомляється, що диск розроблений вченими Інституту проблем реєстрації інформації Національної академії наук України у співпраці з Інститутом монокристалів НАНУ.
Також є інформація, що завдяки унікальним властивостям сапфіра, розробка дасть змогу вирішити проблему тривалого зберігання інформації. Сапфір може витримати високі температури – до 200 градусів Цельсія, а також майже не поступається за твердістю діаманту. Тож інформацію на них можна зберігати “вічно – десятки тисяч років “, розповів академік В’ячеслав Петров.
Він також наголосив, що “технологія абсолютно оригінальна і не має аналогів у світі”, а для її реалізації “не треба створювати нові технології”.
Також відомо, що вчені всього світу не могли винайти оптику, яка компенсує поляризаційні спотворення сапфіра. На сьогодні вчені випустили перший працюючий зразок діаметром 8 сантиметрів. На ньому вміщається 210 Mb інформації. Також учені планують розробити стандартні 12-сантиметрові диски і 20-30-сантиметрові носії.

За матеріалами сайту korrespondent.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *