5 червня 2012 року Верховна Рада України прийняла за основу проект змін до Закону «Про дошкільну освіту» (щодо організації навчально-виховного проце­су). Законопроект народних депутатів Катерини Самойлик, Віталія Курила, Сергія Баранова-Мохорта має на меті врегулювати важливі аспекти функціонування до­шкільних навчальних закладів і законодавчо забезпечи­ти умови для розширення рівного доступу до дошкіль­ної освіти дітей відповідного віку.

Зокрема, законопроектом передбачається можли­вість створення інклюзивних груп для проведення ран­ньої корекційної роботи, корпоративних приватних до­шкільних навчальних закладів. А якщо немає спеціально збудованих приміщень у селах та селищах, відкрива­ти дитсадки (групи) на базі загальноосвітніх навчаль­них закладів.

Окрім того, в законопроекті пропонується уточнити вікову періодизацію дітей дошкільного віку, передбачи­ти надання безоплатного харчування у садочках дітям, які досягли старшого дошкільного віку (від п’яти до шести (семи) років) і врегулювати деякі повноважен­ня органів виконавчої влади і органів місцевого само­врядування в системі дошкільної освіти.

За матеріалами прес-служб МОНмолодьспорту, навчальних закладів

«Освіта України» № 24

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу